ВМФ РФ розосередив кораблі та підводні човни у зв’язку з атаками Сил оборони України. Зокрема, вони почали перекидати свої кораблі з Криму до Новоросійська. Тому можливостей у флоту росіян стає менше.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.  

Він наголосив, що переміщення Чорноморського флоту Росії з Криму до Новоросійська триває вже кілька місяців. Це стосується кораблів, підводних човнів та штабної інфраструктури.

«Зрозуміло, що це не та панічна втеча, на яку ми всі розраховували, але це вже ознака того, що можливостей у російського флоту стає менше. І навпаки, в українських Сил безпеки та оборони вони з’являються додаткові і обов’язково будуть використані ефективно», — додав Юсов.

Як відомо, через інтенсивні атаки Сил оборони України в Чорному морі окупантам довелося розосередити свої кораблі та підводні човни.

Про це заявив генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Експерт вважає, що російський флот не може вільно пересуватися акваторією Чорного моря, оскільки регулярно стає об’єктом атак підрозділів ЗСУ, українських спецслужб, Сил спеціальних операцій. У зв’язку з цим Маломуж вважає, що Чорноморський флот РФ уже не має потужного домінування в Чорному морі.

«Окупанти вирішили розосередити кораблі та підводні човни. Але ми це відстежуємо. Ми контролюємо, що відбувається в Чорному морі. І знаємо, що знаходиться під Керчю, Феодосією, що знаходиться в Новоросійську. І коли воно все буде виходити», — сказав Маломуж.

Експерт додав, що в України є засоби, які можуть дістати кораблі Чорноморського флоту та інші військові об’єкти в Криму. Йдеться про далекобійні ракети за типом Storm Shadow, а також надводні дрони.

«Ми створили такі умови для Чорноморського флоту. Комфорту для них не буде. Будемо по всьому морю знищувати Чорноморський флот», — додав Маломуж.

Також варто наголосити, що рнайбільшою втратою Чорноморського флоту РФ став підводний човен “Ростов-на-Дону”. І за ціною він найдорожчий з усіх суден, які втратила Росія у війні проти України, і підводних човнів у РФ не така велика кількість.

Про це заявив експерт Національного інституту стратегічних досліджень, автор книжки “Військово-морська міць та її кордони” Максим Паламарчук.

За даними Генерального штабу ЗСУ, українська армія під час бойових дій вразила 21 корабель, зокрема катери, Російської Федерації.

“Насамперед ми говоримо про безповоротні втрати, тому що будь-який корабель будується довго і дорого. В умовах РФ це особливо довго, наприклад, будівництво корабля, яке триває 10-15 років, — це цілком нормально для російського військово-промислового комплексу. Втрати Чорноморського флоту можуть бути заповнені шляхом перекидання суден з інших місць РФ, але ці втрати для Росії все одно дуже важкі та безповоротні”, — зазначив Паламарчук.

Він вважає, що після закінчення війни для Росії відновлення флоту не буде фінансовим пріоритетом. Також експерт звернув увагу на підготовку моряків для флоту.

“Підготовка будь-якого грамотного офіцера, тим більше офіцера вищого рівня, наприклад, капітана першого рангу, адмірала, які, ймовірно, потрапили під удар, — це важко. Звичайно, завжди можна було знайти капітана третього рангу, який стане капітаном першого рангу, але далеко не завжди просування такого роду підсилює кадровий склад російського флоту”, — пояснив Паламарчук.