Партизанський рух поширюється і в Росії

У Росії відкрили справу на 19-річного жителя Краснодарського краю, якого звинувачують у диверсії. Федеральна служба безпеки (ФСБ) вважає його “агентом Служби безпеки України”, який підпалив трансформатор на залізниці. Мовляв, у такий спосіб він намагався зупинити постачання військової техніки, що використовуються у війні проти України.

За статтею про диверсію хлопцеві загрожує до 15 років позбавлення волі, інформує FREEДОМ.

Російське ФСБ ловить “диверсантів” на залізницях. Невідомі навмисне пошкоджують об’єкти. І такі випадки почастішали з початком війни. Так працюють російські партизани, кажуть експерти.

“Те, що партизани працюють, можна переконатися за результатами. Поїзд зійшов з рейок, значить, вони спрацювали, військкомати спалили, значить, вони спрацювали. Насправді в Росії зараз діє 5 російських партизанських мереж, бойова організація анархо-комуністів (БОАК), вона перша проявилася з такими системними партизанськими діями, є організація “Чорний міст”, є “Національна республіканська армія”, є ще “Зупини вагони”, — розповів депутат Державної Думи РФ (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.
Відомо про кілька десятків затримань, пов’язаних із диверсіями на російській залізниці. Наприклад, наприкінці грудня — початку січня серія підпалів сталася в Красноярському краї. Там затримали 5 осіб віком від 17 до 22 років.

Також наприкінці січня ФСБ повідомила про затримання 3-х восьмикласників. Їх підозрюють у пошкодженні залізничних колій у Підмосков’ї. За статтею “диверсія” і “тероризм” передбачено терміни від 10 років до довічного ув’язнення.

А у жовтні 2022 року стався вибух, який пошкодив залізницю в Брянській області, приблизно за 15 км від російсько-білоруського кордону. Відповідальність за інцидент взяла на себе російська антивоєнна група “Зупиніть вагони”.

Британська розвідка, в одному зі своїх звітів, повідомляла про ефективність подібного саботажу. Також про те, що Росія намагається приховати діяльність антивоєнних угруповань.

“Російські військові в основному покладаються на залізничний транспорт для перекидання військ в Україну. Мережа, протяжністю понад 33 тис. км, в основному пролягає через ізольовані райони, і таку систему надзвичайно складно захистити від фізичних загроз. Російське керівництво буде все більше занепокоєне тим фактом, що навіть невеликої групи громадян буде достатньо для здійснення саботажу”, — зі звіту британської розвідки.
Правозахисники нагадують, що перед вчиненням антивоєнних дій, потрібно постаратися мінімізувати наслідки.

“Насамперед, це оформити довіреність, заздалегідь зателефонувати юристу, щоб під час затримання було надано юридичну допомогу. Звертати увагу і фіксувати всілякі порушення, щоб потім їх використовувати в рамках суду та оскаржити такі неправові дії силових структур. Це цілий блок заходів, але треба розуміти, що це не дасть змоги бути в безпеці повністю, проте мінімізує ризик”, — наголосив керівник російської правозахисної організації “Громадянин і армія” Сергій Кривенко.
Росіяни чинять опір режиму Путіна як цілими підпільними групами, так і поодинці.

“Ті люди, яких затримують, це відповідно робота спецслужб, які намагаються зобразити бурхливу діяльність, але це не означає, що партизанського опору не існує. Він існує і не просто нарощує свої оберти, якщо ми подивимося на історичні приклади, то побачимо, що нинішній масштаб партизанських дій у Росії більший, ніж, наприклад, масштаб дій французького Опору під час Другої світової війни”, — звернув увагу Пономарьов.
Експерти вважають, внутрішній опір режиму в Росії буде тільки зростати, попри спроби ФСБ його придушити.

Рано чи пізно подібний політичний рух всередині країни виникне. І такий політичний цикл, ймовірно, і складе від 10 до 20 років. Так вважає російський опозиційний політик, депутат Держдуми Російської Федерації 2007-2016 рр. Ілля  Пономарьов.

“І тут, звичайно, ключова роль в України – їй потрібно зайняти раціональну позицію, стати повноцінним гравцем, який вибудує таку систему, яка призвела б до припинення існування імперії і виникнення на її уламках нормальної цивілізованої країни”, – зазначає він.