Опитування проводилося в середині січня Соціологічним центром імені Михайла Драгоманова. Лідирують в опитуванні Юлія Тимошенко та Петро Порошенко.

Як показують результати опитування, серед потенційних кандидатів на посаду Президента України лідирують Юлія Тимошенко (17,4% опитаних, що планують брати участь у виборах) та Петро Порошенко (17,1% опитаних, що планують брати участь у виборах). Саме ці два кандидата відповідно до результатів опитування виходять у другий тур.

Розрив між ними не перевищує статистичної похибки.

В той же час соціологи демонструють цікаву динаміку серед кандидатів від демократичної опозиції. Рейтинг Андрія Садового та Анатолія Гриценка зрівнявся. Підтримка кожного з політиків становить трохи більше 5%.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нагадаємо, що рейтинг Анатолія Гриценка починаючи з вересня поступово знижувався з 8,3% до 5,3%, в той же час підтримка Андрія Садового зросла з 2,3% до 5,1%.

Далі слідують Олег Ляшко і Володимир Зеленський, рейтинги яких становлять близько 7% серед усіх опитаних і близько 10% серед тих, хто планує відвідати виборчі дільниці. 

На п'ятому місці розташувався Юрій Бойко – 5,4%, Анатолій Гриценко – 5,3%, Андрій Садовий – 5,1%, Олександр Шевченко – 3,8%, Святослав Вакарчук – 2,7%, Олександр Вілкул – 2,6%. Інші кандидати мають рейтинги близько 1%.

Очікувано велика кількість кандидатів на посаду президента з приблизно однаковим рівнем електоральної підтримки у першому турі призведе до ефекту «розмазування» рейтингу. 

Такі показники роблять важко прогнозованими результати другого туру. Більшість виборців, кандидати яких не потраплять у другий тур, найімовірніше або не прийдуть на голосування у другому турі, або обиратимуть за принципом «меншого зла».

Із наближенням дати виборів зменшується кількість виборців, які не визначилися із вибором. Наразі вона складає 10,3% серед тих, хто візьме участь у голосуванні.

Опитування проводилось 10 січня – 17 січня 2019 р. Методом особистого інтерв'ю опитано 1800 респондентів, що проживають в усіх областях України (окрім АР Крим та територій ОРДЛО.) Похибка вибірки не перевищує 2,3%.