Петро Порошенко цілком може стати прем’єр-міністром. Це можливо у двох випадках: якщо ОПЗЖ, За майбутнє і Європейська солідарність об’єднаються у функціональну більшість, або якщо фракція Порошенка об’єднається з фракцією президента, про це пише політолог Віктор Небоженко.

Правда, якщо спрацює другий варіант, то ідеологічна боротьба Порошенка і Зеленського буде зведена на нівець. І переможцем у ситації вийде тільки Порошенко, який блискуче відродиться для української політики.

Подібне об’єднання може мати місце у двох випадках: якщо ОПЗЖ, За майбутнє і Європейська солідарність об’єднаються у функціональну більшість, або якщо фракція Порошенка об’єднається з фракцією президента.

Хоча Зеленському можуть “допомогти” погодитися на Порошенка-прем’єра. У екс-президента тісні контакти з Байденом, якому він говоритиме, що буде протидіяти російській агресії. Так і з Путіним, якому доводитиме, що він єдиний, хто зараз в Україні контролює націонал-демократів і здатний утримати Україну в сфері впливу Росії. “Це слуга двох панів…”, – зазначає Небоженко.

Ще один ймовірний варіант – очільники США і РФ можуть домовитися між собою та наполягти на кандидатурі Порошенка.

“Однак є один важливий момент. Враховуючи моду в Україні на боротьбу з корупцією, прем’єрство Порошенка виглядатиме дещо дивним. Адже Порошенко вважається одним із головних корупціонерів: він разом із Гонтаревою став творцем піраміди елітної корупції, а, якщо “запустити козла в город”, може бути катастрофа” – наголошує політолог.

Особливо враховуючи, що сьогодні потрібно займатися приватизацією великої державної власності… Порошенко все це просто знищить: продасть, перепродасть і ще раз продасть.

З прем’єром Тимошенко Зеленському буде легше – у неї маленька фракція, і вона в парламенті політично залежатиме від президента. Самостійно, без підтримки фракції Зеленського, Юлія Володимирівна не потягне посаду прем’єра.

Є ще одна причина, чому прем’єр Тимошенко кращий, аніж прем’єр Порошенко – ЮВТ навряд чи ще раз піде на президента. А якщо Порошенко хоча б на добу обійме посаду прем’єр-міністра, наступного ж дня будуть оголошені дострокові президентські вибори. І антирейтинг Порошенка тут не буде проблемою, тому що він зробить усе, щоб антирейтинг Зеленського став ще більшим. Коли ПАП був президентом, усі його прем’єри постраждали від “чорного піару”. Порошенко точно переграє Зеленського, він – більш досвідчений політик, та й артист більш талановитий, ніж Зеленський.

Отже, для Зеленського прем’єр Тимошенко виглядає більш вигідним варіантом, ніж прем’єр “сивочолий гетьман”. Тому що в першому випадку у Зеленського є механізм безпеки, а в другому – ні.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.