Сьогодні, 5 травня, з’явилося опитування КМІСу, в якому говориться, що останнім часом президентський рейтинг Володимира Зеленського значно виріс і знову перевищив позначку в 30% вперше в 2021 році.

Відзначається, що він серйозно відірвався від найближчих конкурентів, а деякі кандидати втратили колишні позиції.

Про це повідомляє КМІС.

Так, в опитуванні взяло участь 2003 респондента з 16 по 22 квітня. Статистична похибка на рівні 2,4%. Зеленський лідирує серед виборців, які визначилися з вибором і готові прийти на голосування, у нього 31,4%.

Далі йде Петро Порошенко, 18,1%. За ним Юлія Тимошенко та Ігор Смешко, 11,9% і 10,4%, відповідно. Один з лідерів “ОПЗЖ” Юрій Бойко опинився на 5-му місці з підтримкою в 9,6%.

Нагадаємо, згідно з попереднім опитуванням, за нинішнього президента України Володимира Зеленського були готові проголосувати 28% виборців. Після цього ніяких серйозних політичних кроків він не робив.

Також в Україні більшість громадян підтримують присутність в парламенті представників президентської партії “Слуга народу” і опозиційної “Європейської солідарності”.

Правда, це якби вибори до Верховної Ради відбулися в кінці квітня. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування “Омнібус”, яке проводили фахівці Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Так, в парламентському рейтингу станом на 16-22 квітня порівняно найбільшу підтримку отримала партія “Слуга народу”, яку підтримали 14,5% всіх респондентів, що становить 21,3% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором. Друге місце зайняла “Європейська солідарність”, яку підтримують 12% всіх респондентів і 17,7% серед тих, хто визначився.

За ними слідують:

ОПЗЖ – 8,3% і 12,2%;

“Батьківщина” – 7% і 10,2%;

“Сила і честь” – 5,2% і 7,6%.

Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру на виборах до Верховної Ради, хоча наближені до нього Радикальна партія Олега Ляшка (2,8% і 4,1%), “Українська стратегія Гройсмана” (2,7% та 3,9%) і “Громадянська позиція” (2,5% та 3,7%).

Відзначається, що в порівнянні з лютим зросла підтримка СН (+ 5,8% серед тих, хто визначився з вибором). У меншій мірі, але також простежується її зростання у “Громадянської позиції” (+ 1,9%) і “Національного корпусу” (+ 0,7%). Зате зниження рейтингу соціологи зафіксували у партій ОПЗЖ (-4,6%), “Батьківщини” (-3%), “Голосу” (-2,1%). У “ЄС” рейтинг не змінився.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.