Військовий експерт та колишній співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак прокоментував камінь в город екс-Главкома щодо зливу контрнаступу. Як відомо, президент Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання щодо звільнення Главкома ЗСУ Валерія Залужного сказав про літній контрнаступ ЗСУ, який був не дуже успішний.

«Скажу відверто, наші контрнаступальні дії минулого року були на столі Кремля ще до того, як почалися контрнаступальні дії. Крапка», – сказав він.

Як варіант, Зеленський мав на увазі, що хтось із команди Залужного доповів про плани наступу ЗСУ Кремлю.

Військовий експерт та колишній співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак надав коментарі щодо заяв президента Зеленського, який стверджує, що ворог мав інформацію про плани контрнаступу Збройних сил України.

«Можливо, президент Зеленський мав на увазі, що були кроти, які здобували інформацію всередині країни й передавали її росіянам. Можливо, незабаром ми побачимо кримінальні провадження від СБУ за фактом державної зради, підозри високопосадовцям. Другий вектор, що президент мав на увазі, що територія України не така вже й велика, і росіяни мали можливість отримувати інформацію з приводу розміщення наших військ, про їхню кількість», — зауважив Ступак у ефірі українського телеканалу.

За висловлюваннями військового експерта, на східних територіях України може діяти багато зрадників і навідників, що сприяє отриманню ворогом конфіденційної інформації.

«Росіяни вирахували, де було розташовано найбільше скупчення військ. Також працює технічна розвідка РФ, перехоплення телефонів, листування. На той момент у росіян було на 2 літаки А-50 більше, і вони бачили набагато глибше територію України, могли аналізувати. Наші військові казали, що десь за три тижні до контрнаступу росіяни все розуміли. Тобто ворог прорахував наш контрнаступ», — пояснив Ступак.