Інцидент із примусовим приземленням у Мінську пасажирського літака Ryanair, на борту якого летів опозиційний білоруський журналіст, співзасновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич, і міжнародні наслідки затримання Протасевича глави Росії та Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко використовують для вигідної їм ізоляції від Заходу. Таку думку в коментарі “Цензор.НЕТ” висловила народна депутатка від “Слуги народу”, членкиня комітету ВР із питань нацбезпеки і оборони Ірина Верещук.

“На жаль, посилення санкцій може певною мірою посилити репресії. Але, якщо міжнародна спільнота не відреагує шляхом санкцій – це може спровокувати ще більші репресії, – зазначила політикиня. – На мою думку, наші кроки мають бути в руслі дій європейських країн, але з поправкою на те, що Білорусь є нашим важливим торговим партнером і ми маємо понад тисячу кілометрів спільного кордону з Білоруссю. Як член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки вважаю, що наші санкції щодо Білорусі мають бути виваженими, з урахуванням фактора нацбезпеки та оборони, бо ми станом на сьогодні ще не є членами НАТО”.

Верещук вважає, що не треба очікувати військово-політичної напруги між Україною та Білоруссю через ситуацію з Протасевичем.

“Але слід визнати, що цей інцидент і його наслідки у вигляді ізоляції Білорусі вигідні і Лукашенку, і Путіну, оскільки обом вигідні елементи “залізної завіси” з Білоруссю всередині російського табору, а не європейської спільноти”, – підсумувала народна депутатка.

В свою чергу, посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що спецоперація по затриманню в Білорусі журналіста Романа Протасевича була проведена не спонтанно, рішення приймалося особисто диктатором Олександром Лукашенком.

Про це повідомляє Україна 24.

За його словами, за всю його дипломатичну кар’єру це перший випадок, коли зупиняється літак наступним чином.

«Очевидно, що рішення приймалося на найвищому рівні, про це ніхто іншого не говорить. Рішення приймалося особисто Олександром Лукашенком після того, як йому відповідні структури доповіли про необхідність такого кроку і так далі», — сказав він.

Дипломат заявив, що операція була проведена не спонтанно, вона готувалася.

«Рішення приймалося, як самостійно я не знаю, але те, що першою особою — це точно, і це доведено. Самим Олександром Лукашенком», — сказав він.