У справах проти колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського суди винесли 19 рішень на користь НБУ на суму 947 млн ​​грн. І це тільки частина претензій регулятора. Всього ж Нацбанк зареєстрував 148 позовів на суму майже в 10 мільярдів стосовно 32 компаній, пов'язаних з одним з найбагатших українських бізнесменів.

Днями журнал «Новий час» опублікував щорічний рейтинг багатіїв, де відвів І. Коломойському 5 місце з 1,6 млрд. Доларів і 60% -им річним приростом. Начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук в колонці на «Економічній правді» вказав, що мета позовів на 10 мільярдів гривень в тому, щоб «примусити відповідачів виконати взяті на себе зобов'язання».

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Він нагадав, що до приватизації Приватбанку цій фінустанові надавалося рефінансування. НБУ вливав гроші в банк Коломойського, який дав «персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені».

«Крім особистих порук, Нацбанк за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній», – додав фінансист.

При цьому В. Григорчук нагадав, що кредит забезпечувався відомими об'єктами, серед яких «Буковель», «Біола», літаки МАУ, Агротермінал, нерухомість по всій країні та інше. Оскільки кредит ніхто не погашав, НБУ отримав право витребувати заставу.

Уже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Англії, який видав наказ про всесвітній арешт активів І. Коломойського і його бізнес-партнера Г. Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або ними контролюються.

Після п'ятиденного засідання за цим позовом Коломойський і Боголюбов відмовилися від частини претензій. Розгляд не закінчено.

Нагадаємо, раніше Ігор Коломойський спростував повідомлення в ЗМІ про те, що він змінив місце проживання і переїхав зі Швейцарії до Ізраїлю

«Повна брехня, крім того, що в даний момент перебуваю в Ізраїлі», – заявив Ігор Коломойський в коментарі, відповідаючи на запитання, чи дійсно він змінив місце проживання, як про це повідомила журналістка видання «Страна» Світлана Крюкова.

 «Старішає Крюкова, скотилася на збирання пліток. Скоро буде на призьбі насіння лускати», – додав він.