Протягом майже двох років війни Україна активно працювала над створенням потужних фортифікаційних споруд на північних кордонах. В даний час також ведеться будівництво нових споруд на лініях фронту.

Військовий експерт Владислав Селезньов розповів про те, яку перевагу українській армії дають такі споруди.

“Ці споруди виконують дві важливі ключові місії. Вони зберігають життя і здоров’я наших воїнів, тому що в добре укріплених бліндажах, довготривалих вогневих точках, в окопах, які створені за всіма правилами інженерних фортифікацій, набагато легше вести оборонні бої. Другий момент, пов’язаний зі створенням цих інженерних фортифікацій, спрямований на те, щоб максимально уповільнити просування путінської армії на різних ділянках фронту. Створення серії серйозних інженерно-фортифікаційних споруд укупі з відповідними мінними полями повністю нівелює перевагу противника на полі бою і в живій силі, і бронетехніці”, — пояснив він.

Зокрема, експерт відазначив, що будівництво фортифікаційних споруд здійснюється на територіях Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей.

“Єдине, що дивує, чому на цих ділянках фронту тільки зараз ми прийшли до розуміння того, що необхідно будувати, до того ж будувати всім світом. Це дуже важлива місія. Можливо, трошки запізніле рішення, але, однак, у будь-якому разі, що скоріше ці рішення буде реалізовано, то легше й ефективніше в перспективі українські Сили оборони зможуть тримати ті самі оборонні рубежі й позиції”, — висловив думку військовий експерт.

Він підкреслив, що Україна використовує не лише традиційні технології для створення інженерних фортифікацій, але і досвід західних партнерів. Це дозволяє ефективно і в короткі терміни будувати значущі об’єкти оборони.

Звернемо увагу, що глава відомства Рустем Умеров наголосив на тому, що міністерство оборони України тісно співпрацює з обласними та районними військовими адміністраціями в пріоритетних питаннях захисту населення.

“Ми як міністерство зараз об’єднуємось разом з ОВА по дуже важливих пріоритетних завданнях захисту населення. З питання фортифікації разом працюємо на різних рівнях. Ставимо в пріоритет — лінії смуг та інше. Друге питання щодо рекрутажу й мобілізації”, — сказав він.

Міністр зазначив, що сьогодні відбудеться презентація плану дій разом з обласними військовими адміністраціями та районними військовими адміністраціями.

“Будемо фокусуватись на фортифікації та рекрутингу”, — наголосив Рустем Умєров.

Нагадаємо, роботи з будівництва фортифікаційних споруд Україною проводяться узгоджено із загальновідомими нормами формування трьох лінії оборони, смуги забезпечення основної лінії оборони та тилової. Про це повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, кожен рубіж має не тільки нормовану протяжність фортифікаційних споруд, а й нормоване розміщення мінних полів.

“Ми побачили за прикладом Запорізької області, як росіяни гіпертрофували дані лінії оборони, наприклад, смугу забезпечення надмірною наявністю мін. Україна з цього зробила відповідні висновки. Наприклад, Лимано-Куп’янську вісь росіяни не можуть прорвати вже пів року. Це один із тих прикладів, коли без зайвого галасу, без будь-якого додаткового інформаційного супроводу було сформовано лінії оборони”, — зазначив Коваленко.

Він уточнив, що Лимано-Куп’янська вісь — це саме та межа, на яку вийшли Сили оборони України після визволення більшої частини Харківської області у 2022 році.

“Про те, що там почали формуватися лінії оборони, якісь рубежі тощо не повідомлялося, не анонсувалося абсолютно. А вони, як ми бачимо, є. І це один із тих прикладів, як можна досить спокійно, без зайвого ажіотажу сформувати дієві лінії оборони, рубежі, які росіянам просто будуть не по зубах”, — резюмував військово-політичний оглядач.