Скандал з призначенням в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка на посаду глави Міненерго може закінчиться тим, що він в недалекому майбутньому займе це крісло, а потім може стати й прем’єр-міністром України.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Його кандидатуру на пост міністра і першого віце-прем’єр-міністра можуть винести на голосування вже наступного тижня.

“Зеленський продемонстрував своє вміння ламати депутатів через коліно. І тут можна сказати, що він і його Офіс стають більш винахідливими – це говорить про вміння вчитися. Ну і є версія, що він починає підтягувати кадрові ресурси для формування нового уряду. Судячи з усього, президент почав грати в цю довгу гру і шукати кадри, а заодно і голоси в парламенті”, – сказав політолог Андрій Миселюк.

При цьому виникає питання, чому Зеленський так б’ється за призначення  Вітренка і що саме йому пообіцяв в.о міністра. У разі повноцінного призначення Вітренка, можна з упевненістю прогнозувати, що на голову правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва чекають важкі часи. Про їх конфлікт відомо всім, а лист Вітренка на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який недавно потрапив до ЗМІ – демонструє, що він нічого не забув: у ньому в.о міністра нагадав про мільярдні порушення в роботі “Нафтогазу”, знайдені аудиторами, а заодно запропонував звільнити Коболєва. Цілком логічно, якщо врахувати, що сам Вітренко позбувся посади після конфлікту з колишнім начальником.

Ще одну обіцянку, на яку міг клюнути Зеленський, Вітренко висловив напередодні. В.о міністра сказав, що знає, як зробити всі державні енергетичні компанії прибутковими. “Я зроблю так, щоб “Енергоатом” був прибутковим, “Центренерго” був прибутковим, щоб ми позбулися критичної залежності від будь-яких енергоносіїв з Росії”, – заявив він. Правда, для цього йому треба буде залишити без впливу у сфері Коломойського і Ахметова, які вважають за краще топити державні підприємства у збитки заради отримання мільярдних прибутків. А в це не надто віриться.

Але головна обіцянка Вітренка стосується іншого хворобливого для Зеленського питання. “Ми не допустимо того, щоб тариф на газ після закінчення дії обмежень, виріс вище 6.99 грн за кубометр. Уряд розробляє рішення, яким буде забезпечуватися ціна газу для населення до кінця року”, – заявив він. А на додачу ще й пообіцяв повернути єдину платіжку за газ.

“Мені чомусь згадалося інше голосування і в інший Верховній Раді – під Юрія Луценка. Там було дуже чітко зрозуміло, що закон роблять під конкретну людину. Тут питання набагато красивіше – так, його можна використовувати в конкретній ситуації, але у нас буває так, що міністрів довго не буває. Ми бачимо, що коли в справу втручається політика, то рішення ухвалюються дуже повільно, довго шукають консенсуси і компроміси”, – сказав “Апострофу” політичний аналітик Олег Лісний.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.