Сторона агресора відмовляється визнавати заяви своїх посадовців та президента Путіна від лютого 2022 року про те, що повномасштабне вторгнення РФ до України почалося для боротьби з нібито «геноцидом» на Донбасі.

У понеділок 18 вересня у Гаазі розпочалося слухання у справі «Україна проти Росії», в рамках якої Україна доводить, що Росія зловжила положеннями Конвенції про заборону геноциду для того, щоби розпочати необґрунтоване військове вторгнення.

Кузьмин, російський агент, заперечив ці наміри РФ та запевнив, що Росія розпочала війну «за статтею 51 Статуту ООН щодо самозахисту, і це не має відношення до конвенції щодо геноциду». «Україна каже про те, що Росія використовувала слово «геноцид» для опису дій української влади. Але заяви не можуть бути порушенням», – додав він.

При цьому російський дипломат продовжив наполягати на фальсифікованих даних нібито про боротьбу України проти «народів Донбасу» та присвятив значну частину свого виступу доведенню того, що в Україні є глибоко вкорінений «нацизм».

«Нацисти в Україні походять від ОУН, пособника нацистів», – заявив представник РФ у Гаазі, додавши, що на думку РФ, є «три батьки українського нацизму» – це Степан Бандера, Роман Шухевич та Андрій Мельник.

Також, ще одним українським політиком, якого російський дипломат публічно звинуватив у підтримці нацизму, став чинний президент України Володимир Зеленський. «Зеленський назвав бригаду ЗСУ «Едельвейс» на честь нацистського «Едельвейсу»», – пояснив він.

Росія вимагає від суду відхилити українську скаргу як неприйнятну.

Україна представить свою юридичну позицію 19 вересня, тоді і побачимо, хто з нас нацисти і загарбники!