Проти олігарха Дмитра Фірташа Рада нацбезпеки й оборони України ввела персональні санкції. Він має проблеми і в нашій державі, і в США. Попри це, олігарх продовжує зберігати свій вплив. Про це в ефірі  24 каналу заявив колишній народний депутат і журналіст Сергій Лещенко.

За його словами, Федеральне бюро розслідувань провело проти Фірташа масштабне розслідування. Його звинуватили у створенні злочинної організації, відмиванні грошей та хабарництві.

Ці 7 років його пручання дуже дорого коштували. Він втрачає гроші, втрачає активи,– зазначив Лещенко.

“Тому хотілося, щоб ці санкції призвели до перегляду його суттєвого бізнес-впливу на процеси в Україні і на життя громадян”, – додав журналіст.

Проти Фірташа ввели максимальний пакет санкцій. “Це те саме, що і в Медведчука (Віктора ). Це відмова банків обслуговувати його тощо”, – розповів Лещенко.

Він відзначив, що обмеження більше стосується Фірташа як фізичної особи. “Але я думаю, що “коло токсичності” розширюватиметься. Тобто люди, які хочуть мати якісь справи з Фірташем, вони мільйон разів тепер подумають, чи варто “влазити в цю петлю”, – відзначив журналіст.

Сам Фірташ категорично заперечує всі звинувачення РНБО. Про це мовиться у заяві його адвоката Ленні Девіса, яку поширила американська фірма Davis Goldberg & Galper PLLC.

Згідно з заявою, олігарх не отримав попередження і не мав можливості оскаржити звинувачення в Раді безпеки. “Оскільки його не поставили до відома щодо рішення РНБО, ми утримаємося від коментарів, за винятком того, що заявимо, що Фірташ категорично заперечує звинувачення, які, на його думку, неправильні”, – мовиться в документі.