У ніч на 5 жовтня Повітряні Сили у взаємодії з протиповітряною обороною Сил оборони України знищили 24 з 29 ворожих ударних дронів.

Проо це повідомили Повітряні сили Збройних сил України

У ніч на 5 жовтня 2023 року окупанти атакували Україну ударними БпЛА типу «Shahed» з південного напрямку (мис Чауда – ТОТ Крим). Усього зафіксовано пуски 29 ударних БпЛА. 

“Силами та засобами Повітряних Сил, у взаємодії із ППО Сил оборони України, знищено 24 «Shahed-131/136″ у межах Одеської, Миколаївської та Кіровоградської областей”.

Детальніше про збивання дронів-камікадзе речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк розповіла в ефірі телемарафону. За її словами, була напружена бойова робота цієї ночі.

“Дійсно, ніч була знову ж таки тривожною. Була бойова робота, напружена бойова робота: як контрбатарейна на лінії фронту, так і Сил протиповітряної оборони в більш тилових регіонах. І є вже попередні результати – 24 «Шахеди» були знищені в нашій зоні відповідальності”,– зазначила вона.

Вона назвала попередню цифру збитих «Шахедів», а пізніше дані актуалізували у Генштабі ЗСУ.

Але сам факт, що продовжується терор тих регіонів, які можуть постачати Сили і підтримувати безпосередньо прифронтові території,– додала речниця ОК «Південь».

Наталія Гуменюк зазначає, що більшість «Шахедів» запускають зі східного узбережжя Азовського моря або з Кримського півострову. Тому дронам-камікадзе доводиться долати південні регіони України, де по них працює ППО. Вона додала, що час від часу ворог використовує складні маршрути, щоб заплутати системи ППО, а також обійти їх. Водночас здебільшого південний регіон є своєрідним щитом, який відбиває ту загрозу.