Кремль після нищівної поразки РФ практично на всіх фронтах – вже намагається “покращити” репутацію путіна
Аналітики інституту вивчення війни (ISW) повідомляють, що Кремль намагається “зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку” і втрату вже майже всієї окупованої Харківської області.
До того ж, зазначається, що Москва вперше визнала свою поразку в Харківській області з початку вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Тож на думку експертів ISW, Кремль зараз працює над тим, щоб зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку, натомість звинувачуючи у втраті майже всієї окупованої Харківської області недостатньо поінформованих військових радників з оточення Путіна.
Варто зазначити, що декілька депутатів російської Держдуми висловили стурбованість жахливою ситуацією на передовій в Україні під час першого пленарного засідання осінньої сесії Думи 13 вересня. Лідер КПРФ Геннадій Зюганов заявив, що Росії необхідно оголосити повну мобілізацію, оскільки російська “спецвійськова операція” – це війна.
Він сказав, що “спеціальну військову операцію” можна закінчити в будь-який момент, але війна може закінчитися тільки перемогою або поразкою, і “ми не маємо права програти” цю війну.
Лідер партії “Справедлива Росія — За правду” Сергій Миронов закликав до соціальної “мобілізації”, за якої пересічні росіяни більше звертатимуть увагу на війну в Україні, а не на повну військову мобілізацію.
Лідер ЛДПР Леонід Слуцький також зазначив, що Росія продовжить боротьбу в геополітичній “сутичці” із Заходом.
Водночас додамо, що нардепи РФ також обговорили дату наступного розгляду законопроєкту про спрощення вручення повідомлень про призов на військову службу.
Законопроєкт, який, швидше за все, буде прийнятий, дозволить російським військкоматам відправляти повістки поштою і зобов’яже чоловіків, які не отримали повідомлення поштою, все одно з’являтися в місцевий призовний пункт.
Але втім, на думку інституту, нема підтверджень тому, що Путін готується віддати наказ про загальну мобілізацію. Широкомасштабний призов, швидше за все, перевищить здатність МО Росії призвати, навчити та спорядити нових солдатів.
Водночас додамо, що Reuters повідомляє про те, що російський диктатор Володимир Путін за кілька днів після повномасштабного вторгнення відкинув пропозицію свого оточення про підписання мирної угоди з Україною
За інформацією агенції, невдовзі після початку масштабної війни, радники рекомендували Путіну укласти мир на вигідних для нього умовах, але президент РФ вирішив продовжувати бойові дії.
Джерела Reuters стверджують, що одним з цих радників був заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, який до 24 лютого був куратором окупованого Донбасу.
Він переконував Путіна, що мирна угода позбавить Росію необхідності продовжувати війну, в той час, як Україна погоджувалася відмовитися від членства в НАТО та стати нейтральною державою.
Проте Путін наполягав на більших поступках з боку України та прагнув анексії нових територій. Все це призвело до того, що російський диктатор відкинув ідею про підписання мирної угоди.
“Після 24 лютого Козаку дали карт-бланш, дали добро і він отримав угоду. Він приніс її, але вони сказали йому забратися. Все було скасовано. Путін просто змінював план по ходу справи”, – сказало джерело агенції, близьке до керівництва РФ.
Втім, як очікувано, у Кремлі заявили, що інформація Reuters не відповідає дійсності. А сам Дмитро Козак відмовився від коментарів.