Посилання на соцмережі під відеоЗСУ продовжують давати гідну відсіч ворогові, боронячи наші рідні землі. Припускають, що невдовзі можна чекати контрнаступу наших захисників на певних напрямках.

Зокрема, йдеться про Мелітополь. Це можливо у тому випадку, якщо вдасться стабілізувати ситуацію на ділянці від Вугледара до Кремінної, і у Бахмуті також. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Андрій Харук.

Мелітополь є найбільш привабливим напрям. У разі успіху вдасться ізолювати кримське угрупування та війська на лівобережній Херсонщині. Питання в постачання винищувачів, адже потрібно буде забезпечити протиповітряну парасольку над місцем прориву,
– стверджує військовий експерт.

Якщо наші війська прямуватимуть до Азовського моря, додає Харук, вони вийдуть із зони прикриття ЗРК великої дальності. А це – потенційна проблема. Втім, Харук переконаний, що у Генштаб сидять дуже тямущі люди, вони враховують усі ці чинники.

“Дуже спокусливим виглядав би прорив на півночі Луганщини. Але ознак наразі немає, там навпаки росіяни активізувалися”, – підсумував військовий експерт Андрій Харук.

Також, Все більше у Мережі обговорють новий наступ росіян

Так, у США заявили, що Росія готується відновити наступ навесні. Водночас низка експертів кажуть про те, що новий наступ Росії вже триває.

загарбники справді йдуть в атаку на Сході України.

Однак, за його словами, зараз немає такої ситуації, щоб масовані сили ворога зібралися і кинулися у наступ в одному місці.

“Зараз росіяни намагаються принаймні на 3 достатньо розкиданих ділянках протиснути нашу оборону”, – зазначив Харук.

Військовий експерт зазначив, що росіяни концентрують свої зусилля на наступі на кількох напрямках, таких як:

Бахмут, який вже кілька місяців перебуває у центрі нашої уваги.

Вугледар, де успішно утилізується російська морська піхота з Далекого Сходу. Харук повідомив, що цей підрозділ доукомплектували моряками, яких зняли прямо з кораблів.

Кремінна на Луганщині, де росіяни за будь-яку ціну намагаються нівелювати успіхи українського наступу на Харківщині й таким чином зайняти кращі позиції.

Водночас як зазначив Харук, складно однозначно схарактеризувати дії ворога на фронті.

“Чи це є повномасштабний наступ, чи розвідка боєм, важко сказати. Адже немає повної інформації стосовно російських резервів”, – сказав військовий експерт.

Він додав, що росіяни перекинули на Луганщину 2 мотострілецьку дивізію, яка відновлювала свою боєздатність у Білорусі.

Росія підтягує в Україну певні сили. Чи вистачить цього для пролому нашої оборони? Тобто не продавлювання, коли наші війська змушені на певний час відходити, а саме коли оборона буде прорвана і росіяни вирвуться на оперативний простір. Ні, для цього росіянам не вистачає сил, – наголосив Харук.

Він додав, що найімовірнішим є припущення Білого дому про те, що якщо окупанти й планують почати широкомасштабний наступ, то це станеться не раніше весни.

“Ще місяць вони точно не стягнуть таких військ. Поки що не видно серйозних ознак зосередження саме такого угруповання (для масштабного наступу)”, – сказав Харук.

Додамо: російська окупаційна армія на Бахмутському напрямку в Україні використовує стиль війни, за якого командири не рахуються з втратами живої сили. Про це розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

Експерт нагадав, що президент РФ Володимир Путін 21 лютого планує виступити зі зверненням до Федеральних зборів і йому до цієї дати потрібні якісь просування на фронті. У зв’язку з цим у армії РФ є чіткий наказ — узяти Бахмут до 20 лютого і максимально вийти на кордони Донецької та Луганської області.

Однак, ЗСУ тримають населений пункт під контролем. Риженко прогнозує, що окупаційна російська армія й надалі зазнаватиме великих втрат, бо на вказаному напрямку українські війська контролюють панівні висоти.