Росія може атакувати НАТО в найближчій перспективі. Якщо альянс не втрутиться в ситуацію в Україні, то матиме фронт довжиною 4 тисячі кілометрів, з яким навряд зможе справитись, тому необхідно діяти на випередження. Розвідка країн НАТО уже неодноразово повідомляла про те, що Путін активно готується до вторгнення і чекає слушної миті для цього, паралельно розхитуючи ситуацію в ЄС та США.

Війна в Україні перебуває на «дуже небезпечній стадії», і без додаткової допомоги від США Збройні Сили України можуть стати вкрай вразливими. Під загрозою можуть опинитися не лише Харків і Київ, але і кордони НАТО.

Такий висновок висловив екскомандувач Об’єднаними Збройними Силами НАТО в Європі, генерал армії США у відставці Веслі Кларк.

Кларк переконаний, що військове командування США та НАТО усвідомлює небезпеку того, що в разі падіння оборони України російська армія вийде на кордони Альянсу в Європі і не зупиниться там.

«Генерал Каволі — верховний командувач об’єднаних Збройних сил НАТО прекрасно розуміє: якщо ми не зупинимо їх тут, у нас буде фронт НАТО на 2500 миль», – сказав генерал у відставці.

«Ми ледь могли впоратися з внутрішнім німецьким кордоном на 400 миль під час «холодної війни». Я не можу уявити, що буде потрібно для мобілізації НАТО, якщо Україна впаде, і ми зіткнемося з загрозою, що простягнеться від Балтійського аж до Чорного моря», – висловився Кларк.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

За словами Веслі Кларка, численні помилки були вчинені ще в 1990-х роках, коли у Вашингтоні вважали, що перемогли в «холодній війні» і радянська загроза зникла. Великою помилкою було не дослухатись до попереджень політиків та експертів з країн Східної Європи, які казали, що імперські амбіції РФ повернуться, тільки-но Москва набереться сили. Тому східноєвропейські країни поспішали вступити до НАТО, сподіваючись, що Альянс зможе їх ефективно захистити.

Водночас Кларк додає, що США та союзники постачали Україні достатньо зброї, щоб не програти, але її ніколи не було досить, щоб виграти війну, перемогти Росію.

«Якщо українська армія збирається вести мобільну війну, для цього потрібно не 31 танк і 100 танків Leopard. Для цього потрібно 1-2 тисячі танків. Для цього потрібно не 300 буксированих артилерійських установок, а самохідна артилерія; не 25 літаків F-16, а пару сотень F-16», – оцінив американський генерал.