Народний депутат фракції “Слуга народу” Олександр Качура підтвердив, що серед кандидатур на посаду спікера української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) є дипломат Маркіян Лубківський.

 

На питання, чи розглядають його на посаду спікера делегації в ТКГ, в коментарі Детектор Медіа Лубківський відповів:

«Дійсно мені така позиція надійшла від голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука та з Офісу президента. Таку пропозицію було аргументовано моїм досвідом дипломатичної та безпекової роботи. Зокрема, у “гарячих точках”: спочатку в Союзній Республіці Югославія, а потім і в Республіці Хорватія. У даний час я саму пропозицію вивчаю й остаточно визначуся ближчим часом».

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи обійме цю посаду Маркіян Лубківський, Качура сказав:

“Я думаю, що ви дуже близькі до правильної відповіді, але я знаю, що є ще інші кандидатури”.

За словами депутата, кандидатура Лубківського “може бути однією з ключових наразі, у якої є пріоритет”.

Пан Лубківський додав, що його можуть розглядати й на іншу посаду. Зараз він обговорює можливість долучитися до української делегації в ТКГ з Леонідом Кравчуком та віцепрем’єр-міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим.

«Функціонал мій ще в процесі обговорення. Мова йде про моє залучення до роботи в українській делегації в Тристоронній контактній групі. Яка це буде функція – спікери чи інша – це ще в процесі обговорення», – уточнив він.

Дипломат додав, що мав уже декілька зустрічей з народними депутатами та пообіцяв озвучити своє рішення найближчими днями.

«У цій ситуації я визначаюся. Упродовж декількох найближчих днів, думаю, визначуся й вирішу. Є певні “червоні лінії”, які для мене є принциповими. Мені важливо, щоб ці “червоні лінії” збігалися з “червоними лініями” учасників української делегації в Тристоронній контактній групі», – пояснив він.