Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора бере під особистий контроль справи про підроблені сертифікати про вакцинацію від коронавірусу.

“Є такі порушення закону, які чомусь здаються дрібними, але в підсумку призводять до непоправного. Я говорю про тих негідників, які торгують людськими життями. Вони, правда, увірували в те, що продають лише папірці – сертифікати про вакцинацію. Але ці, як вони наївно вважають, папірці часто перетворюються на свідоцтва про смерть. Знаходяться і ті, хто цю “криваву макулатуру” із задоволенням купує. Вони подорожують потім по світу, хворіють, звісно, заражають дітей і літніх людей. Попереджаю, від мене пощади не чекайте. Я довела цю позицію всім без винятку прокурорам – такі провадження ми з вами беремо під особистий контроль і методично доводимо до вироків”, – написала Венедіктова у своєму Facebook.

Генпрокурор також назвала фейкові сертифікати “грою в рулетку з повним барабаном”.

Як зазначила Венедіктова, загалом у 2021 році на підставі зібраних доказів про підробку результатів тестів і документів про вакцинацію 104 особам вже повідомлено про підозру, до суду направлено 88 обвинувальних актів.

“І це тільки початок”, – додала вона.

Крім того, вона звернулася до людей, пов’язаних з підробкою сертифікатів, заявивши, що вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності: “Я зараз звертаюся до тих, хто так чи інакше причетний до “індустрії” і прошу зупинитися, одуматися і все ще раз зважити. Вас знайдуть і притягнуть до кримінальної відповідальності. Я обіцяю”.

Венедіктова нагадала, що раніше через використання підробленого міжнародного COVID-сертифіката колишнім народним депутатом Надією Савченко та її сестрою Вірою було розпочато кримінальне провадження. За її словами, сестри Савченко свідчити відмовилися на підставі ст.63 Конституції України.

Нагадаємо, сама екснардеп Надія Савченко запевняє, що не підробляла і не купувала Covid-сертифікат. Про це вона сказала в ефірі програми на телеканалі «Україна 24».

«Скандалу не буде. Ні Віра Савченко, ні я, не підробляли, не замовляли, не купували ніяких сертифікатів», – сказала Надія Савченко, коментуючи інформацію про те, що вони з сестрою взяли підроблений Covid-сертифікат для того, щоб пройти прикордонний контроль в аеропорту «Бориспіль».

За словами Надії Савченко, інформація про здоров’я знаходиться під захистом держави і ніхто не має права розголошувати цю інформацію, а при перетині кордону ніхто не має права вимагати від людей неіснуючі документи.

«Що таке документ для перетину кордону? У законі написано, що це: закордонний паспорт громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення моряка або пілота. Де написано хоча б про якийсь додатковому документі для перетину кордону?», – розповіла вона.

Екснардеп також зазначила, що якщо документ називають підробленим, це має підтвердити експертиза під час якої ймовірну підробку мають порівняти із оригіналом.

«Покажіть хоча б один оригінал документу, якщо це документ – що це таке, воно ніде не визнано документом. Покажіть оригінал. Всі ці папірці виглядають по різному. Покажіть хоча б один оригінал, тоді зможете говорити про якісь підробки», – заявила Савченко.

Вона також відмовилася відповідати на запитання ведучого програми про те, чи робила вона щеплення від коронавірусу, посилаючись на закон про захист персональних даних про здоров’я людини.

«Коли у вас запитують, чи робили ви щеплення чи ні, це інформація про ваше здоров’я, яка захищається державою. Ніхто не має права розголошувати інформацію про ваше здоров’я», – зазначила вона.