У світі продовжують робити обережні заяви щодо звільнення з-під окупації частини України. Генерал Марк Міллі зауважив, що якщо це і буде можливим цьогоріч, то завдання буде дуже складним.

На цьому він наголосив, спілкуючись з журналістами, – передає Defense One.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі додав, що закрадаються сумніви у можливості повного звільнення України у 2023 році.

Я не думаю, що це (звільнення всіх окупованих територій України – ред) буде зроблено в найближчій перспективі цього року,
– зауважив Міллі.

Ви дивитеся на пару сотень тисяч росіян, які все ще перебувають в окупованій Росією Україні. Я не кажу, що цього не можна зробити. Я лише кажу, що це дуже складне завдання,
– наголосив він.

Міллі додав, що це мета України, і що наша держава має право втілити у життя свій задум. І що ми перебуваємо “на високому моральному рівні”.

Допомогти пришвидшити процес звільнення нашої держави могли б ракети ATACMS. З їхньою допомогою ЗСУ били б по глибокому тилу ворога, проганяючи його. Але Міллі заявив, що Україна їх не отримає.

За словами Міллі, саме рішення не надавати нашій державі далекобійні ракети ATACMS – політичне. Він пояснив, що з військової точки зору у Сполучених Штатів порівняно небагато таких ракет. Тож, спочатку у державі повинні переконатися, чи достатньо у неї запасів боєприпасів.

Але це не означає, що наша держава не отримає заміну ATACMS. За словами Міллі, є інші системи, які можуть забезпечити ту ж дальність стрільби. Мовиться про БпЛА, які є у британців. На думку генерала, вони справляються з цією ж задачею не гірше.