У чому особливість і небезпека ситуації, що займатися українськими проблемами Медведчука у Кремлі призначили Дмитра Медведєва? А в тому, що нинішній сумний стан справ у наших відносинах – результат багаторічної “роботи” якраз Дмитра Медведєва. Таку думку висловив аналітик Агентства міжнародних досліджень Ігор Соловей у своєму блозі.

Нижче наводимо його позицію без змін.

“Річ у тім, що Медведєв і Медведчук свого часу одночасно очолювали адміністрації своїх президентів, звідси і їхні близькі стосунки. А історично було заведено так, що українсько-російськими відносинами займалися саме глави АП. Саме з ініціативи Медведєва Путін двічі ганебно вітав Януковича з перемогою (за що оточення Путіна потім помстилося Дімону, але це вже інша історія).

Саме тому Кремль на українських виборах президента у 2010 році (а тоді на місці президента РФ уже сидів Медведєв, а Путін тимчасово переїхав в уряд) зробив ставку на Януковича. А не на Юлію Тимошенко, як хотів спочатку Путін, підписавши з нею у 2009 році “газові угоди”. Причина – Медведєв вважав справою честі відігратися за поразку у 2004–2005 роках і привести Януковича на президентство за п’ять років.

Саме Медведєв став архітектором Харківських угод – знижка на газ в обмін на продовження оренди бази в Севастополі ще на 49 років. Щоправда, угоду погоджували ще і з Путіним, оскільки питання газу були суто в його компетенції, і Дімона до них не підпускали. Змову “освятили” в резиденції “Завидово” на трьох, куди привезли Януковича.

За рік Медведєв, відповідаючи на моє запитання на пресконференції, зізнався, що схему “флот на газ” вони з Януковичем “придумали у мене на дачі”.

Тож чекаємо нових підлостей від старого знайомого”, – мовиться у дописі.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK. Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався від голосування за це рішення. Трансляцію каналів Медведчука почали припиняти.

Також 29 січня було накладено санкції на літаки Медведчука й Козака, які літали до Росії.

Медіахолдинг Медведчука “Новости” заявив про “політичну розправу над неугодними ЗМІ”. Телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZiK планують боротися за своє право бути в ефірі.

В Офісі президента заявили, що санкції проти Тараса Козака і трьох каналів, підконтрольних Віктору Медведчуку, не є зазіханням на свободу слова, а є виключно боротьбою із “чужорідної пропагандою”.

За даними DT.ua, підставою для санкцій проти Козака та пов’язаних із ним юросіб стало розслідування спецслужб, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.