Авдіївка залишається важливою ділянкою фронту, про це розповів Сергій Згyрець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

«Авдіївський напрямок залишається одним із напруженіших. Ворог почав довгоочікувану третю хвилю механізованих, броньованих штурмів на Авдіївку. Процес атак противника на Авдіївку триває й після його втрат, тиск противника не зменшується. Ворог намагається просуватися в бік Степового через залізницю. Було відео, як 47-ма механізована бригада за допомогою БМП знищила противника. Після цього ворог почав рухатися на північ у бік Кераміка, намагаючись розширити флангову зону за межами залізниці», — зауважив Згурець в ефірі українського телеканалу.

За словами військового експерта, найскладнішою ділянкою є територія між Авдіївкою і Ясинуватою.

«Там противник використав військову хитрість. Він шляхом підкопу й підриву вийшов на поверхню. Російські військові через цей підкоп вилізли на поверхню в межах наших позицій, і закріпилися, що частково вплинуло на ситуацію в бойових діях. Також ворог намагається зайти до коксохіму, але його там вибивають й знищують. Паркан навколо коксохіму усіяно російськими тілами. Авдіївка й надалі залишатиметься гарячою ділянкою фронту», — додав Згурець.

Наголосимо, російська окупаційна армія розпочала третю хвилю наступу на Авдіївку в Донецькій області. Війська РФ не припиняють штурмові дії.

Про це під час телемарафону розповів очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Лізуть окупанти з усіх напрямків: з флангів, з півдня, з півночі — як вони робили це і раніше. На промку полізли, плюс намагаються певні штурмові дії проводити з боку Донецька через Спартак. Лізуть з усіх сторін. Дуже багато застосовують піхоти. На промку поїхала техніка. Там є асфальтне покриття. Воно пошкоджене, зруйноване, але тим мне менше, основа певна є. Техніку вони там пускають», — розповів Барабаш.

За його словами, третя хвиля штурму армії РФ відрізняється від першої і другої. Зокрема, відмінність у тому, що загарбники раніше йшли колонами.

«Перша хвиля — взагалі йшли, як на парад. Друга — колони розділили і мінімум з трьох напрямків намагалися йти. Зараз вони відкрили четвертий напрямок — зі сторони Донецька — зі Спартака. Плюс додали промку. Більше намагаються розтягнути по лінії фронту».

Барабаш зауважив, що наразі поки погодні умови не дають ворогу більше застосовувати техніки. Втім, прогнозує він, РФ буде застосовувати її набагато більше.

На цій ділянці фронту активно працює російська авіація. Ворог скидає КАБи. Крім того, окупанти протягом кількох останніх днів збільшили застосування касетних бомб, вони перекидають сюди усі можливі ресурси. Утримувати населений пункт в таких важких умовах стає дедалі тяжче. Про це інформує військовий експерт Михайло Жирохо.

«Ми бачимо погіршення погодних умов, яке суттєво обмежує використання певних видів озброєння, передусім дронів. Є й певні обмеження для застосування артилерії за поганих погодних умов», – відзначив Жорохов в інтервʼю для українського медіа.

За словами експерта, найближчим часом має бути проведена локальна контрнаступальна операція з метою зменшення наступальних можливостей росіян або відданий наказ про відхід бригад з Авдіївки. В протилежному випадку ми можемо побачити дуже погані результати.

«Я не хочу говорити про те, що ми вже втратили Авдіївку, але все до цього йде. На жаль, прогноз саме такий, якщо ситуація розвиватиметься за таким невтішним для нас сценарієм», – констатував фахівець.

Безумовно, Генеральний штаб ЗСУ має певний план, додає і найближчим часом ми маємо побачити його виконання. Але поки що ситуація саме така.