У Збройних Силах України відстежують дії російської армії в тимчасово окупованому Криму. На тлі наступу ЗСУ на Херсон у Криму спостерігається примусова активізація сил противника.

Про це під час брифінгу сказала начальниця об’єднаного координаційного пресцентра ОК “Південь” Наталія Гуменюк. За її словами, у тимчасово окупованому Криму спостерігається примусова активізація сил.

Речниця ОК “Південь” повідомила, що окупанти стягують і мобілізують те, що в них є.

Тобто згортається у такі підрозділи, які могли б гіпотетично бути висунуті та застосовані, тому що вони усвідомлюють, що їм потрібно буде підтягувати резерви, – розповіла вона.

Гуменюк наголосила, що російські загарбники усвідомлюють, що ті шляхи, якими названі резерви можуть потрапити на тимчасово окуповану Херсонщину, перебувають під вогневим контролем ЗСУ.

“Ми відстежуємо ситуацію, але не панікуємо”, – резюмувала речниця ОК “Південь”.

У росії вже потрохи меншає збройний потенціал. Адже ЗСУ ще й завдають ворогу неабияких втрат.

За її словами, ЗСУ тримають під вогневим контролем мости, ворожі об’єкти, склади та навіть баржі й понтонні переправи, які ті змайстрували в надії на переправу.

Ми використовуємо все озброєння, яке маємо, для того, щоб досягнути ті цілі, які поставило військове командування. Зокрема, протидія ворожій ППО. Вони її так рекламують, що це досить красномовно виглядає на відео, які демонструють місцеві жителі,– сказала Гуменюк.

За її словами, їхня ППО також під нашим ураженням і вона не здатна протидіяти ефективно.

Крім того, російський ракетний потенціал став значно меншим. Вони використовують для атак комплекси, які не призначені для них, як-от С-300.

З початку повномасштабного вторгнення по Україні ворог випустив приблизно понад 3 з половиною тисячі ракет. Поповнювати цей арсенал в них нема можливості. В хід ідуть навіть браковані види зброї.

ЗСУ активно звільняють Південь України. Та про всі відомості щодо операції наполегливо просять мовчати до офіційних повідомлень.

Те, що відбувається зараз, не зовсім вписується у цей лейтмотив. Наприклад, сьогоднішній ворожий нічний обліт безпілотними літальними розвідниками Високопілля це підтверджує. Адже вчора так гучно і багато говорили про його звільнення,– каже Гуменюк.

За її словами, це означає одне – ворог готувався нанести артилерійські або авіаційні удари і розвідував ситуацію.

Гуменюк вкотре закликала дотримуватися режиму тиші і надати ЗСУ можливість зробити свою роботу якісно і безболісно для місцевого населення, яке так довго чекало на це визволення.

На фоні цього, Штати все активніше допомагають Україні зброєю, яка може завдати серйозної шкоди російській армії. Такий рівень допомоги суттєво відрізняється від того, який був на початку війни.

Як влучно підмітили журналісти, схоже, тепер американських чиновників не тривожить потенційна реакція москви.

Варто нагадати, що лише впродовж останніх кількох місяців Вашингтон забезпечував Україну:

новими безпілотниками,

потужними ракетами,

артилерійськими системами на мільярди доларів.

Ймовірно настрої у Вашингтоні змінилися завдяки тому, що кремль так і не виконав свої численні погрози.

З часом адміністрація визнала, що може постачати потужнішу, з більшим радіусом дії і важчу зброю українцям, а росіяни на це ніяк не відреагують, – сказав колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

За його словами, росіяни блефували і погрожували, але їх ніхто ж не провокував.

Зміна настроїв у Вашингтоні частково пов’язана з тим, що Київ перевершив усі очікування міжнародної спільноти, яка вважала, що українська столиця за лічені дні буде окупована росією.