“Ситуація непередбачувана”: Садовий провів нараду щодо оборони Львова через загрозу з Білорусі

Мер міста Львова провів нараду. Під час неї обговорили можливу ескалацію з боку Білорусі.

У Львові готуються до можливої ескалації з боку Білорусі. З цією метою мер Андрій Садовий зібрав оперативну нараду. У ній брали участь військове та цивільне керівництво міста. Обговорили механізм дій, якщо ворог таки вирішить знову напасти з цього флангу.

Ситуація непередбачувана
Андрій Садовий підкреслив, що ситуація на кордоні між Україною та Білоруссю – непередбачувана. І це, з його слів, і є причиною найбільшої загрози.

Під час наради обговорили план оборони міста. Також пройшлись по засобах, які для цього є у підпорядкуванні Львова. Оскільки ситуація міняється, то стратегії захисту від окупантів потребують внесення певних коректив. Крім того, необхідна певна гнучкість, щоб уникнути помилок, яких припускались раніше.

Все тому, що Білорусь закидатиме в Україну диверсантів

Є інформація щодо можливих провокацій, зокрема, направлення в Україну з Білорусі диверсійно-розвідувальних груп.

Ознак формування ударних угруповань на території Білорусі нема.

Про це перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін повідомив в ефірі інформаційного телемарафону.

“Як наші партнери, так і вітчизняні розвідки чітко заявляють про відсутність ознак формування ударних угруповань на території Білорусі”, – сказав він.

Єнін додав, що в цьому питанні українці стикаються з масованим застосуванням дезінформації.

“На превеликий жаль, деякі представники місцевої влади підхоплюють цю дезінформацію, поширюючи паніку серед населення”, – зазначив він.

Разом з тим Єнін підкреслив, що є інформація про можливі провокації, зокрема, направлення в Україну з Білорусі диверсійно-розвідувальних груп.

“Саме тому нашими правоохоронцями введено посилений режим несення служби на блокпостах”, – сказав він.

У цьому контексті варто знати, що Глава Кремля Володимир Путін міг вже дотиснути самозваного президента Білорусі Олександра Лукашенка, щоб Білорусь все ж таки вступила на повноцінному рівні у війну Росії проти України. Однак наразі незрозуміло, коли конкретно Лукашенко піде на такий крок. На наступній зустрічі Союзної держави або ОДКБ Путін чинитиме тиск на всіх. Російська військова техніка виявилася металобрухтом – окупанти не можуть нею користуватися. Тому Путін вимагатиме або техніку, або війська від пострадянських держав, щоб спробувати захопити Україну. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

У інтерв’ю Главреду він розповів про те, що є інформація, згідно з якою Путін вже дотиснув Лукашенка, щоб Білорусь безпосередньо вступила у війну РФ проти України. Але коли глава РБ на це зважиться поки що незрозуміло. Раніше він неодноразово давав обіцянки підключити свої війська до збройної конфронтації, але безрезультатно для Кремля.

“Є неофіційна інформація, що Путін дотиснув Лукашенка, і той пообіцяв (вступити у війну). Однак ми не знаємо термінів – коли він пообіцяв це зробити. Втім, Лукашенко вже якось обіцяв вступити у війну – 21 березня, проте він так цього і не зробив”, – сказав Жданов.

Згідно з прогнозом експерта, вже на наступній зустрічі Союзної держави або Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) Путін чинитиме тиск на всіх. Російська військова техніка виявилася металобрухтом, який не підходить для війни. Тому Путін вимагатиме від Білорусі та інших пострадянських держав, щоб йому надали або техніку, або війська. Мета – захоплення України з подальшою її інтеграцією до так званої “Союзної держави”.

“Я вважаю, на наступній зустрічі Союзної держави або ОДКБ Путін тиснутиме на всіх. Йому потрібні озброєння, тому що те, що у нього зберігається, виявилося чистим металобрухтом, і він не може скористатися цими величезними запасами. Він тиснутиме, щоб вони, як мінімум, надали озброєння або, як максимум, дали війська для війни з Україною – для того, щоб захопити Україну і теж її примусити увійти до складу Союзної держави. Тому він формуватиме нову юридичну особу на карті Євразії. Ну, і він тиснутиме на Лукашенка, щоб він підтвердив всі ці обіцянки вступити в бій”, – підкреслив Олег Жданов.