СБУ повідомила про затримання працівників антикорупційного підрозділу Головного управління Державної податкової служби Дніпропетровської області. Затримані підозрюються у незаконному привласненні 150 млн грн.

Про це повідомили у пресслужбі.

Оборудку розкрили фахівці з кібербезпеки. Для цього їм довелось аналізувати транзакції на рахунках українських підприємств, які опинились на окупованих територіях.

Суть “схеми” полягала у махінаціях з ПДВ.

Компанії, які опинились на окупованих територіях, отримали від держави право сплачувати ПДВ у меншому розмірі. В результаті на рахунках таких компаній формувались ніби “зайві кошти” – так званий “податковий ліміт”.

Цей податковий ліміт підозрювані і привласнили

В оборудці брали участь 5 осіб, стверджує СБУ: троє чиновників та двоє спільників. Серед спільників – “бухгалтерка”, яка відображала фіктивні угоди на рахунках афілійованих компаній.

Правоохоронні органи припинили активність “ділків”. Однак до моменту викриття вони встигли заволодіти активами компаній з окупованих територій на загальну суму 150 млн грн.

Наразі фігуранти отримали підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 5 ст. 185 – викрадення особливо великої суми грошей: карається тюрмою від 7 до 12 років;
  • ч. 3 ст. 362 – махлювання з електронними інформаційними системами: карається тюрмою від 3 до 6 років.

СБУ чітко назвала посаду одного з підозрюваних: керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області.

Ім’я у дописі пресслужби відомства не вказане. Однак можна звернутись до офіційного сайту ГУ ДПС Дніпропетровщини: там вказано, що цю посаду обіймає Євгеній Анатолійович Киричко.

Дані про Євгенія Киричка є в мережі: чоловіку 51 рік, живе у Дніпрі, починаючи з 1996 року працював у державних та комерційних структурах, пов’язаних з безпекою, фінансовою у тому числі.