Велика Британія і надалі буде підтримувати Україну у протистоянні російській агресії як у військовій, так і у економічній сферах. Про це повноважний посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила в інтерв’ю телеканалу “Україна 24”.

“Для Великої Британії цілком зрозуміло, що Росія багатьма способами може послабити Україну, і вона намагалася це зробити”, – підкреслила Сіммонс.

Наголошується, що це не тільки про військову силу, а ще про постачання енергоносіїв, і саме тому ми занепокоєні через “Північний потік-2”.

“Ми від самого початку пропонували відмовитись від розвитку “Північного потоку-2″, тому що ми бачили, як легко його можна використовувати як зброю”, – підкреслила Сіммонс.

До слова, політичний експерт Олеся Яхно розповідає на своїй сторінці в Фейсбук, що слідом за відновленням 56 артилерійського командування США в Німеччині, і  Великобританія, через 10 років відсутності, заявила про намір розмістити свою військову техніку у ФРН на тлі напруженості з Росією та концентрації російських військ біля кордонів з Україною.

Як заявив міністр оборони Великобританії Бен Уоллес, також буде збільшено присутність британської військової техніки в країнах Східної Європи – з метою зміцнення східного флангу НАТО. На закупівлю нових танків і гелікоптерів у найближчі десятиліття Великобританія додатково до 40 млрд фунтів стерлінгів виділить 8 млрд.

Крім того, як пише видання The Telegraph, британська армія створила бригаду спеціальних операцій, яка займатиметься навчанням іноземних військових та їх супроводом в операціях проти терористичних груп та ворожих держав.

До слова, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей розповідає виданню Коментарі, що одним із завдань публічного брязкання зброєю Росії біля кордонів України якраз і є привернення уваги до себе та примус США до якихось переговорів.

 “Це повністю укладається в тактику Кремля: як заявив Путін на нараді в МЗС РФ, Захід постійно “потрібно тримати у напрузі”.

Україні в цій ситуації слід поводитися спокійно, стримано та послідовно. А саме готуватися до відсічі агресії: озброюватись, заручатися підтримкою партнерів, проводити навчання військ та цивільного населення, готуючи його, зокрема, до опору”, – наголошує Ігор Соловей.