Кремль може запустити російський газопровід “Північний потік-2”, не дочекавшись відповідної сертифікації та з мільйонним штрафом. Це можливо за умови сплати мільйонного штрафу, проте навіть це може бут вигідно Росії. Про це повідомила німецька газета Handelsblatt.

Мовиться про потрібну сертифікацію від німецького Федерального мережного агентства.

“Газопровід “Північний потік-2″ в теорії можуть запустити й без сертифікації Федеральним мережним агентством”, – написало німецьке видання.

Так підприємству загрожуватиме одноразовий штраф у сумі до 1 мільйона євро, що небагато в порівнянні з інвестиціями в будівництво, які становили щонайменше 10 мільярдів євро, – йдеться в повідомленні.

Зокрема саме так відбувався запуск газопроводу NEL, що є сухопутним відгалуженням “Північного потоку” та EGL 401.

“У світлі високих цін на газ, які зростають, підприємству може бути вигідно швидко запустити газопровід. Тоді “Газпром” принаймні заощадить транзитні внески за прохід газу через Україну”, – написало видання.

Також повідомляється, що між згаданими газопроводами та “Північним потоком-2” “немає нічого спільного”.

Нагадаємо, 16 листопада Німеччина призупинила процес сертифікації “ПП-2” доти, доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірній компанії для управління частиною газопроводу, розташованою на німецькій території. Адже штаб-квартира оператора розташована у місті Цуге (Швейцарія).

А це означає, що “Північний потік-2” може бути сертифікований лише за умови, якщо проведе реорганізацію відповідно до німецького законодавства.

Зауважимо, Вашингтон не хоче допустити, аби Росія могла використовувати енергетику як засіб тиску на Україну або на іншу країну в регіоні, заявив офіційний представник Державного департаменту.

Адміністрація президента США Джо Байдена і надалі запроваджуватиме санкції проти компаній і фізичних осіб, які займаються діяльністю, що підпадає під обмеження через будівництво газопроводу “Північний потік-2”. Про це раніше заявив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

За словами представника Держдепу, метою санкцій Вашингтона є не допустити, щоб Росія могла використовувати енергетику як засіб тиску на Україну або інші країни в цьому регіоні. “Ми продовжимо необхідні дії проти фізосіб і компаній, які займаються діяльністю, що підпадає під санкції, і надалі демонструватимемо наше неприйняття цього газопроводу”, – додав Нед Прайс.