Лідери Європейського Союзу закликали Росію виконати Мінські угоди в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це йдеться в комюніке за підсумками саміту ЄС.

“Європейська Рада закликає Росію повністю взяти на себе відповідальність за забезпечення повного виконання Мінських угод”, – зазначено в комюніке.

У разі нездійснення даних зобов’язань, Євросоюз обіцяє накрити країну-агресора новими санкціями.

Як раніше заявляв глава зовнішполітичної служби Жозеп Боррель, нова Стратегія відносин з РФ базуватиметься на трьох “китах” – “відштовхувати, стримувати, взаємодіяти”.

Також в ЄС заговорили про” тверду і скоординовану ” відповідь будь-яким зловмисним вчинкам Росії.

“З цією метою Європейський Союз також пропонує Єврокомісії і верховному представнику представити варіанти додаткових обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції”, – йдеться в документі.

Крім цього, раніше Брюссель відхилив пропозицію деяких своїх членів, зокрема, Франції та Німеччини, про проведення прямого саміту ЄС – Росія за участю глави країни-агресора Володимира Путіна.

Стосовно цього політолог Віктор Таран у своєму Фейсбук написав наступне:

Після довгих дискусій глави держав і урядів ЄС категорично не погодилися провести саміт з Путіним. Про відмову інших лідерів ЄС написав Bloomberg. Ініціатива Меркель і Макрона навіть не увійшла до підсумкової заяви саміту з Росії.

Низка країн Східної Європи та Балтії прямо попередили, що накладуть вето на такий документ. Хто саме заявив? Точно публічно виступили проти Польща, Литва, Латвія та Естонія.

“Жодних поступок Росії – тільки продовження силової політики” – таким був зміст заяв очільників цих країн. На жаль, продовжуємо спостерігати, як за інтереси України борються в першу чергу інші країни. Як на футбольних полях, так і на геополітичних просторах.

Але, боюсь, Францію та Німеччину це не спинить і вони продовжуватимуть й надалі шукати шляхи зближення з Росією.

Аби цих спроб не було надалі, дуже важливо, щоб МЗС найближчі дні дало публічну оцінку намірам Макрона та Меркель вести переговори з Путіним.

Такий підхід покаже нашу суб’єктивність і силу.

Спостерігаймо.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.