“Зелених чоловічків”, які з’явилися у Криму 2014 року, потрібно було знищувати, як терористів. Таку думку колишній президент України Леонід Кучма висловив журналістові з Казахстану Вадиму Борейку в інтерв’ю, яке вийшло на його YouTube-каналі 23 березня.

“На мій погляд, поведінка українського керівництва була неадекватною для тієї ситуації, яка склалася в Криму. Якщо “зелені чоловічки” захопили Верховну Раду Криму й уряд [АРК], а Росія заявила, що “нас там нет”, то треба було діяти адекватно, як діяла Росія завжди на території – Беслан, “Норд-Ост”. Тобто це терористи, їх треба було знищувати”, – сказав експрезидент.

Кучма вважає, що якби українська влада 2014 року вжила “адекватних” заходів, не було б війни на Донбасі.

До слова, у лютому 2014 року група озброєних автоматичною зброєю і кулеметами осіб захопила будівлі парламенту й уряду Криму. Росія анексувала півострів після незаконного референдуму 16 березня 2014 року.

Пізніше президент РФ Володимир Путін визнав, що “зелені чоловічки” – російські військові.

Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Відразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

У тому ж інтерв’ю Леонід Кучма висловив думку, що Європейський союз наразі не готовий приєднати до себе Україну.

“Прийняти в Європейський союз – це, я думаю, у найближчому десятилітті неможливо, тому що Євросоюз не в тому стані, зокрема економічному і політичному, звичайно, щоб узяти і “проковтнути”, умовно кажучи, таку велику країну (і за розмірами, і за населенням, і за промисловістю), як Україна”, – сказав він.

За словами експрезидента, в Євросоюзі дивляться на Україну “весь час крізь пальці”.

Кучма також заявив, що приєднання до ЄС та НАТО не “світило” Україні і до початку війни на Донбасі.

“Про НАТО я взагалі відкидаю, так би мовити, а Європейський союз… Вони тільки стояли на принципах “давайте співпрацювати”, – пояснив колишній глава Української держави.

Нагадаємо, 16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Євросоюзом.