Серед російських бойовиків активно триває розкол. Нещодавно з’явилось відео з бійцями самопроголошеної «ЛНР», які відмовляються воювати на території Донеччини. Аналітики ж вважають, що такий розкол може вплинути на «мобілізацію» на окупованих територіях.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що у мережі з’явилось відео від батальйону «ЛНР», який відмовляється воювати за «ДНР». Бойовики стверджують, що вже «святкували перемогу», коли формування «ЛНР» нібито вийшли на кордони Луганської області, тож свою роботу вони виконали.

На думку аналітиків, цілі, які ставить росія на Донеччині, знаходять відгук в аудиторії самопроголошеної «ДНР». Натомість в «ЛНР» втомились від виснажливих наступальних операцій.

Водночас ISW не може незалежно підтвердити походження чи автентичність відео. Однак наративи з відео свідчать про ширшу тенденцію: про низький моральний дух бойовиків та зменшення підтримки бійців «ЛНР» російської війни.

«Ця тенденція особливо небезпечна для рф, яка прагне вербувати нових солдатів з Луганської області, щоб компенсувати втрати. Подальший розкол в очолюваних росією силах загрожує ефективності російських військових планів», — зазначають аналітики.

Інститут наголошує, що це не вперше бойовики записують подібні звернення про відмову від подальшої участі у війні. Раніше фіксували такі звернення від бойовиків «ДНР», коли їх перекидали на Луганщину, Харківщину та Херсонщину.