Вчора, 27 грудня, російські військово-повітряні сили перехопили літак радіоелектронної розвідки Boeing RC-135V Військово-повітряних сил США, який вранці почав патрулювання поблизу окупованого півострова Крим.

Про це повідомляє публічний сервіс Aircraft Spots, що відслідковує рух літаків.

"Літак ВПС США був перехоплений російським ВПС над Чорним морем біля Криму ", – йдеться в повідомленні.

Пізніше сервіс повідомив, що американський літак продовжив своє патрулювання.

Нагадаємо, літак ВПС США Boeing RC-135V увійшов до акваторії Чорного моря 26 листопада. 

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Повідомлялося, що Boeing RC-135 входить до сімейства великих розвідувальних літаків, використовуваних ВВС США і Королівськими ВПС Великобританії для збору, обробки і передачі розвідувальної інформації.

Як відомо, нещодавно літаки США Boeing P-8A Poseidon та Boeing RC-135V здійснили польоти вздовж узбережжя окупованого Росією Криму.

Boeing P-8A Poseidon Військово-морського флоту США, є патрульним протичовновим літаком, призначеним для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. 

Крім того, він може виконувати розвідувальні завдання та бути задіяним в протикорабельних та рятувальних операціях.

Цікаво, що тим часом, у мережі з’явилися дані про те, як в окупованому Криму поблизу материкової української території російські вертольоти відпрацьовували придушення систем ППО потенційного супротивника.

Як наголошується в повідомленні, у навчаннях взяли участь вертольоти Ка-52 39-го вертолітного полку окупаційних військ Криму, який дислокується в Джанкої.

Також опубліковані супутникові знімки аеродрому, де розміщуються вертольоти російської армії. У публікації наголошується, що у випадку збройного конфлікту з Україною вертольоти даного підрозділу можуть бути використані для знищення систем ППО поблизу лінії фронту.

Не менш тривожною є інформація про те, о РФ перекидає в окупований Крим бойові літаки – вже передислоковано 100 одиниць нового типу.

Так, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Вадим Скібіцький заявив, що мова йде про літаки Су-27 і Су-30, які здатні діяти на всій глибині чорноморського регіону і майже на всій території України.