Директор Національної розвідки США Авріал Гейнс поділилася з послами НАТО в Брюсселі про те, що Росія, можливо, готує напад на Україну.

Також вона застерегла про те, що лишилося дуже мало часу, що запобігти цьому вторгненню зі сторони РФ. Таку інформацію надала американська розвідка європейським союзникам.

Директор Національної розвідки США Авріл Гейнс відвідала Брюссель, де розповіла послам НАТО про американські розвіддані з приводу можливого військового вторгнення Росії в Україну, йдеться в матеріалі The New York Times.

Варто зазначити, що Кремль перебуває в роздумах щодо положення їхніх військ на українському кордоні: Путін ще не визначився, як з ними бути. При цьому політики США впевнені, що Росія не блефує.

“Американська і британська розвідка впевнені, що президент Росії Володимир Путін розглядає військові дії, щоби взяти під контроль більшу частину України або дестабілізувати країну настільки, щоби привести до влади більш промосковський уряд”, — йдеться в публікації.

Путін пригнічений тим фактом, що Франція та Німеччина у 2014 році почала мирний процес після того, як Росія анексувала український Крим і почала бойові дії на Донбасі.

Американські аналітики вважають, що найкращий час для Путіна, щоб забезпечити наземний шлях між Сходом Україною й анексованим Кримом – це наступні три місяці, чим він, скоріш за все, скористається.

Чиновники США прагнуть створити план дій разом із Європою, щоб знати, як допомогти Україні, на випадок, якщо Росія все-таки розпочне військову агресію на наших територіях. Американські чиновники хочуть заручитися підтримкою європейських союзників, щоби санкції проти РФ були ефективнішими.  

“Якщо ми, Захід, будемо виглядати так, ніби ми не згуртовані й не готові працювати разом, тоді зросте ризик того, що Кремль зробить жахливий прорахунок”, – сказав Фредерік Б.Ходжес, колишній командувач американською армією в Європі, який нині працює в Центрі аналізу європейської політики.

А ми нагадаємо, що напередодні прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсо розповів, що країни Європи постануть перед серйозним вибором: підтримувати Україну чи користуватися Російським газом. Він додав, що Британія підтримуватиме нас, оскільки являється прихильником демократії та свободи.