ЗСУ продовжують контрнаступальні дії та не збираються зупинятися. Втішні новини надходять до нас зі звільнених українських міст то на Херсонщині, то на Харківщині. Український наступ – не зосереджений в одному місці, а триває одночасно на багатьох ділянках.

ЗСУ наступають на 10 або й на 20 напрямках, це тактика “тисячі порізів”. Це потрібно для того, аби мінімізувати свої втрати.

Наш Генеральний штаб дуже креативний і вкрай професійний, вони активно аналізують події на всіх напрямках, в нас дуже гарні дані від розвідки про пересування резерву і щодо постійних передислокацій тих чи інших російських частин,
– каже Подоляк.

За його словами, керівництво бачить, де більше зброї, а де менше. “Для нас контрнаступ виглядає трошки ширше, це не конкретна атака тільки на Харківському напрямку чи на Херсонському”, – додає він.

Ключове у контрнаступі України – інтенсифікація обстрілів саме логістичного забезпечення ворога,
– зазначає радник Єрмака.

На жаль, нам поки не вистачає трохи накопиченої зброї, якби її було більше, то ми ще ефективніше звільняли свою територію.

“Але потрібно розуміти, що немає конкретного напрямку, де ми консолідували всі наші сили”, – резюмує Михайло Подоляк.

Для України припинення війни на деякий час абсолютно невигідно. Оскільки країна-агресорка зможе використати цю паузу для того, щоб “мобілізувати ще певну кількість зеків”.

У зимовий період проводити військові дії значно складніше через несприятливі погодні умови. Втім, навряд цієї зими буде затихання бойових дій на фронті.

Так, наша країна вже воювала за таких умов у лютому – березні цього року. Для певних суспільств є таке поняття, як “воювати в комфорті”. Однак це не стосується того типу війни, який ми маємо сьогодні.

Для того типу інтенсивності, який ми сьогодні бачимо, немає жодних шансів зупинити її (війну – ред) на певний час,
– пояснив радник глави ОП.

За цей час росія також зможе відремонтувати ще якусь кількість техніки, яка розконсервує. Це не створюватиме великої небезпеки для України, але все одно збільшуватиме кількість втрат, які наша країна буде зазнавати.

Однак, ключове сьогодні – наступ Збройних Сил України, який триває по всіх напрямках, а також інтенсифікація обстрілів логістики ворога.

Безкарності більше не буде. Рано чи пізно путіну та російській еліті доведеться відповідати за свої злочини. Та у Кремлі поки цього не усвідомлюють.

Заходячи в Україну в лютому, путін думав, що, якщо він безкарно здійснить убивство деякої кількості людей, то потім можна робити все, що завгодно, постійно підвищуючи ставку.

Сьогодні він розуміє інше. Він розуміє, що безкарності більше не буде, – сказав радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, це людина, яка не може критично до себе ставитися. Взагалі це проблема російської політичної еліти. Вони не критично до себе ставляться.

Росіяни не оцінюють свої слова з погляду того, що за це треба буде відповідати. Це є однією з ознак нездоров’я нації загалом.

Подоляк заявив, що росіяни поводяться так, тому що вважають, що перебувають дуже далеко від місця, де йде війна, і вони будуть безкарно там перебувати й надалі. Так було вже не раз в історії, коли вони заходили до країни та масово вбили там людей. Мовиться і про Грузію, і про Сирію, і про Україну.

Якщо впаде Луганськ і Донецьк, багато людей у російській політичній еліті просто зникне. Тоді почнеться незворотний процес її трансформації. Навіть не треба буде очікувати кінця війни в Україні.

Радник глави Офісу Президента додав, що тоді чимало осіб у росії будуть дуже налякані, розуміючи, що відповідальності вони вже більше не уникнуть.