Українські воїни провели вдалу засідку на колону російської бронетехніки. Ця техніка чітко демонструє, як українці тримають оборону.

Як йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, український підрозділ чекав, коли колона російської бронетехніки вийде з лісу на північному сході України. Чотири російські танки та БМП йшли вузькою стежкою крізь мінне поле повз обвуглені залишки іншої російської техніки. Ця колона йшла до села Синьківка, але у плани окупантів втрутилися ЗСУ.

Росіяни потрапили у засідку. Ударили випустили протитанкову ракету. Вона врізалася в головну машину. Решта колони все одно продовжувала наступати. Потім росіяни вирішили повернутися назад, але було вже пізно. Український безпілотник скинув вибухівку на задню машину, заблокувавши вихід двох вцілілих одиниць техніки. Піхота вискочила з танків та побігла у посадку. Дві вцілілі російські броні підірвалися на мінах, намагаючись відійти. Навколо них сипалися касетні боєприпаси.

Добре поставлена оборона, як ця, завдає великих втрат російським військам, які прагнуть прорватися. За словами командира підрозділу, воїни 2-го батальйону 30-ї механізованої бригади ЗСУ цілий день планували цю засідку.

«Ми були готові», — сказав командир, який спостерігав за боєм на екрані в сусідньому бункері.

Його батальйон відбиває щоденні атаки, подібні цій. Поки що окупанти не мають успіху у спробах окупувати Синьківку, адже це село стоїть на шляху до Куп’янська.

Мізерні досягнення демонструють, як важко прорватися через лінію фронту, яка майже не рухалася за останній рік. Українські війська здебільшого тримають оборону, попри те, що їхній ворог має перевагу в артилерії.

«Після зриву контрнаступу Києва Росія намагається подолати багато тих самих перешкод, які завадили українським силам відбити значні позиції. Щільні мінні поля направляють війська ворога в приціл ЗСУ. Розвідувальні безпілотники зробили спроби прорвати лінію ворога майже неможливими. На полі бою, де все видно, ЗСУ можуть застати ворога зненацька, а танки та інша бронетехніка стають легкою мішенню. Це означає, що 2024 рік виглядає як рік, у якому будь-який прогрес буде повільним і дорогим, оскільки обидві сторони прагнуть відновити свої сили за допомогою додаткової живої сили та нового озброєння», — пише видання.

Там додають, що не маючи змоги прорвати українську оборону, Росія намагається її виснажити. Главком ЗСУ Валерій Залужний порівняв статичні, виснажливі бої з Першою світовою війною, попереджаючи, що це піде на користь Росії. З часом Москва зможе відновити свою військову міць, залишившись значною загрозою для України.

Видання також пише, що Москва забезпечила постачання ракет з Ірану та Північної Кореї, одночасно нарощуючи внутрішнє промислове виробництво. Наразі Росія має перевагу у дронам-камікадзе та засобах радіоелектронної боротьби.

«Військово-промисловий потенціал України далекий від задоволення власних потреб. І після майже двох років опору російському вторгненню їй хронічно не вистачає піхоти, яка несе основний тягар втрат. Наймотивованіші бійці України рано пішли добровольцями. Особовий склад виснажений. Росія має набагато більше населення, щоб компенсувати власні великі втрати», — йдеться в статті.

Деякі аналітики кажуть, що Росія зрештою зможе проломити українську оборону на східному Донбасі, якщо не буде більшої підтримки Києва з боку Заходу.

Нагадаємо, напередодні CNN написало, що війна в Україні триватиме мінімум два роки навіть, якщо США повністю зупинять підтримку Києва після перемоги Дональда Трампа на виборах президента.