За весь час наші воїни розгромили вже 420 тисяч ворогів і не збираються зупинятись. Згідно з відомостями, наданими Олександром Павлюком, генерал-лейтенантом та командувачем Сухопутних військ ЗСУ, Україна має намір цього року провести контрударні операції. Для цього планується відновлення та створення ударних військових груп.

Генерал відзначив, що, на його думку, хоча ситуація на полі бою є складною, вона залишається під контролем.

«Росія робить все, щоб максимально звільнити від нас територію нашу, як вони кажуть. Максимально це зробити до виборів їхнього президента. Тому на штурм кидається все, що можливо і неможливо. З перехоплень, за оцінкою вбитих і полонених, люди кидаються, які прибули на лінію фронту один-два тижні. Без підготовки. Їм проводять маленький інструктаж і вони вже кидаються в бій», – каже він.

Російська активність спрямована на те, щоб здобути перевагу на полі бою, вважає генерал. За його словами, українські війська мають інші стратегічні цілі.

«Наша задача – стабілізація лінії фронту, максимально знищити і провести перегрупування частин, які потребують відновлення та докомлпектування, для виводу їх на полігони, щоб створити ударне угруповання і в цьому році провести контрударні дії. Нам це вдається, ситуація стабілізується. Залишається ще декілька гарячих напрямків, де противник зосереджує свої максимальні сили: це Авдіївка, напрямок Часового Яру, напрямок Терни в сторону Лимана», – каже він.

Генерал-лейтенант додає, що на цих напрямках відбуваються тяжкі бої, але українські війська тримаються і завдають значних втрат ворогу.

«Я думаю, що ми стабілізуємо ситуацію найближчим часом і зробимо все, аби перейти в активніші дії та перехопити ініціативу», – резюмує командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Зазначимо, що генерал Павлюк також зазначає, що процес виведення військ на відновлення відбувається за іншою схемою, ніж це було під час російської агресії на Донбасі в період з 2014 по 2022 роки.

«В рази ми змушені були збільшити кількість бойових частин, бо сили противника значно переважали. Тому для того, щоб створити пріоритет, і не тільки пріоритет, але й для того, щоб звільнити наші землі, ми вимушені були створювати все нові і нові частини», – пояснює він.

Крім цього, військовому командуванню доводилось відновлювати ті бригади, які у зв’язку з інтенсивними бойовими діями втрачали свою боєздатність.

«Це був дуже непростий процес, оскільки всі навчальні центри, які ми відбудовували та насичували тренажерами, по них були застосовані потужні ракетні удари. По 20-30 ракет приходило на кожний навчальний центр. Тому ми вимушені зараз розосередити війська по всій території і базу використовувати не в повному обсязі, як нам хотілося б», – каже він.

На сьогодні існує необхідний мінімум з навчальних центрів, який дозволяє проводити навчання. Водночас частина сил з цих військово-навчальних центрів зараз воює.

«Ротаційно ми тих, хто був в навчальних центрах і не мав досвіду – відправляємо на фронт, щоб вони пройшли це випробування і отримали досвід. І вже з отриманим досвідом зовсім по іншому проходили до навчання тих хлопців, які приходять з цивільного життя і повинні бути готові до ведення бойових дій», – пояснює генерал-лейтенант.

Павлюк додає, що на відміну від Росії, яка має необмежений ресурс в людській силі, Україна намагається зберегти кожного.

«Не завжди це виходить, бо ця війна дуже жорстока. Використовуються засоби ураження і ми також втрачаємо своїх героїв. Тому зараз робота націлена на те, щоб максимально вивести військові частини, які втратили свій потенціал, відновити їх і мати ударне угрупування, щоб виконати завдання, яке стоїть перед нами на майбутнє. А це завдання – це звільнити нашу землю від окупанта», – наголошує він.