Олег Жданов, полковник запасу ЗСУ та колишній офіцер Генштабу, повідомив про те, що українські військові успішно стримали прорив супротивника під Куп’янськом, у районі Крохмального, завадивши його просуванню. Проте російські сили змогли закріпити свої позиції у цьому населеному пункті.

У місті Авдіївка відбуваються інтенсивні вуличні бої з окупантами, які намагаються зміцнити свою присутність у приватному секторі. Також відзначено значний тиск із боку противника на поселення Георгіївка у районі Мар’їнського напрямку.

Ситуація найнапруженіша біля Білогорівки Луганської області, де російські сили намагаються ввести себе в сам населений пункт і закріпити свої позиції. Українські війська ефективно відбивають їхні атаки та утримують оборонні позиції, не дозволяючи ворогові оточити гарнізон.

За словами Жданова, наразі не йдеться про масштабний контрнаступ, а про контрнаступальні операції або перехід до мобільної оборони на окремих оперативних напрямках. Це передбачає рейдові дії на тактичну глибину оборони противника з метою зниження його бойового потенціалу та завдання йому значних втрат.

За словами Романа Світана, військового експерта та полковника запасу Збройних Сил України, окупанти наступають на Слов’янськ та Краматорськ. Наразі, враховуючи кількість коштів, які у них є, воно може здатися несхожим на реальне завдання, тому їм можливо доведеться перекидати сили з інших напрямків.

Експерт вказав на можливість, що окупанти можуть перекинути сили з інших напрямків, таких як запорізький та Херсонська області, і вирівняти фронт на Донеччині. Він вважає, що окупанти можуть витягти близько 100-150 тисяч військовослужбовців для операції на напрямку Бахмут.

Проте, за його словами, це буде вкрай складною місією, і вона може зайняти півроку. Щоб досягти хоча б якогось успіху, окупантам потрібно зосередити всі свої сили та ресурси на цьому напрямку протягом тривалого часу.

Аналітик підкреслив, що з точки зору оборони ця ділянка з трьох міст (Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ) є дуже складною для російських сил. Здається, що постановникам таких завдань слід урахувати високий рівень опірності та труднощі пройти цю оборонну лінію.

Також експерт наголосив на тому, що на передньому краї бойових дій поблизу Авдіївки тривають запеклі бої, а на південь від міста утворилася практично недоторканна «сіра зона». Поява російських військ у даному районі свідчить про те, що лінія оборони ЗСУ була зсунута ближче до Авдіївки.

З огляду на затримку постачання військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки, в ситуації на фронті в 2024 році можуть бути два основні варіанти розвитку подій, як пояснює військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

Перший варіант — це глуха оборона, коли ініціатива перебуває на боці ворога. Окупанти намагаються нав’язати українським військам позиційну війну, що вимагає значних зусиль і ресурсів. Цей варіант, за словами Жданова, є невигідним для України.

Проте, якщо ситуація з постачанням озброєнь від Сполучених Штатів та Європи зміниться на краще, можливість проведення контрнаступальних операцій також зростає. Це може статися до літа, якщо накопичиться достатній військовий потенціал.

«Якщо, припустимо, питання постачання озброєнь від Сполучених Штатів вирішується позитивно, а Європа нарощує теж постачання, тоді ми можемо говорити, що десь, можливо, до літа цього року ми матимемо можливість накопичити якийсь потенціал військовий для проведення контрнаступальних операцій», – зазначив Олег Жданов.

У цьому випадку можливі контрнаступальні операції або перехід до мобільної оборони на окремих напрямках, що передбачає рейдові дії на тактичну глибину оборони противника. Активна оборона може призвести до розгрому противника і зниження його бойового потенціалу, а в найкращому випадку — до звільнення частини території.