Щоб не допустити подальшого падіння рейтингу і перевиборів президента, Володимир Зеленський повинен «зжерти» свого головного конкурента – Віктора Медведчука.

Про це в ефірі YouTube-каналу «Ukrlife TV» заявив політолог Юрій Романенко.

«Якщо Зеленський хоче політично вижити, то він повинен добити Медведчука і закінчити розпочате, бо ОПЗЖ залізло в електоральний простір, в якому Зеленський дуже багато виграв в 2019 році. Якщо він не буде цього робити, врешті-решт, його зжеруть, тому система діє таким чином, що президент виступає в ролі збирача олігархічного консенсусу.

Єдиною ключовою зброєю президента є легітимність. Чим вище легітимність, тим вигідніше олігархам, тому що вони, прикриваючись легітимністю президента, грають свої справи. Коли легітимність починає падати, всі справи починають виходити назовні. Відповідно, потрібно міняти коней, і на переправі, якими є президентські вибори, їх змінюють », – сказав він.

«Зеленський в цій ситуації натиснув на гашетку, керуючись інстинктом самозбереження:« Або я починаю жерти Медведчука, або Медведчук через якийсь час зжере мене, домовившись з Коломойським ». Було видно, як канали Коломойського підхоплювали посили телеканалів Медведчука і грали в унісон », – резюмував Романенко.

Політолог Володимир Фесенко стверджує, що всередині «ОПЗЖ» є гострі протиріччя. За його словами, після блокування телеканалів з так званого пулу Віктора Медведчука, всередині «ОПЗЖ» виграє група Бойко-Льовочкіна.

Про це Володимир Фесенко розповів в ефірі «Politeka-Online», повідомляє НБН.

За словами політолога Володимира Фесенка, всередині проросійської сили «ОПЗЖ» є гострі протиріччя. Але говорити про розпад політичної сили, за словами Фесенка, поки що рано.

«Суперечності є. Вони проявилися ще під час місцевих виборів. Я нагадаю, були дуже гострі конфлікти, протиріччя в Одесі, в Миколаєві, Запоріжжі з приводу того, кого висувати на посаду мера, хто повинен очолити, хто повинен бути в списках до місцевих рад. Кажуть, що і по Києву були протиріччя, Бойко і Льовочкін просували Попова від «ОПЗЖ» на посаду мера Києва, а у Медведчука і Рабинович хотіли іншу людину», – сказав політолог.

За словами Фесенка, після блокування телеканалів Медведчука, виграють якраз Юрій Бойко і Сергій Льовочкін.

«Тому, що частина аудиторії телеканалів Медведчука, перейде до них, частина до Мураєву на телеканал «НАШ», але частина до «Інтеру» (Сергій Льовочкін один із власників телеканалу« Інтер », – ред,). І у них буде перевага, тому, що вони стануть інформаційними монополістами в «ОПЗЖ» ». Вони від цього виграють », – сказав політолог.

Але, незважаючи на протиріччя всередині політичної сили, на думку політолога, найближчим часом «ОПЗЖ» не розпадеться на частини.

«Піти з партії для Бойка і Льовочкіна зараз ризиковано, їх звинуватять у зраді, підіграванню політичним противникам. Вони не будуть поспішати. Є і ще одна проблема, відповідно до неофіційної інформації, вже давно у Бойка і Льовочкіна, Фірташа не вистачає фінансових ресурсів. Можливо, вони не хочуть ризикувати, вони не готові до самостійного політичного плавання », – заявив Фесенко.