Голова парламентської фракції “Слуга народу”, член профільного комітету Давид Арахамія заявив, що ніхто не стане звільняти проросійських бойовиків коштом національних інтересів.

Про це він розповів в ефірі “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Давид Арахамія повідомив, що якщо буде оголошена амністія проросійських бойовиків, які брали участь у бойових діях на Донбасі, то тільки не за рахунок здачі національних інтересів.

Голова “Слуги народу” вважає, що необхідно реагувати на міжнародну ситуацію. Він попросив не “гратися у Нострадамуса” і врахувати динаміку ситуації.

“Я не хочу, щоб ми зараз гралися в “Нострадамуса”. Ви ж бачите, яка ситуація – вона динамічно змінюється. Я точно можу сказати – у нас рамка дуже проста: не здавати інтереси України. А там, як воно буде надалі – зараз я щось говоритиму вам, а потім воно змінюватиметься, тому що ми повинні реагувати на, в тому числі, міжнародну ситуацію”, – сказав голова фракції.

Нагадаємо, на амністії проросійських бойовиків Донбасу наполягають у Росії. Речник Путіна Дмитро Пєсков неодноразово наполягав, що Україна у рамках мінських домовленостей повинна звільнити всіх бойовиків самопроголошених “республік”, а окупованим територіям надати особливий статус.

Додамо, що Давид Арахамія в програмі “Право на владу” повідомив про те, що комітет Верховної Ради з нацбезпеки готує законопроєкт щодо планів оборони.

“Я думаю, що ми члени комітету напрацюємо одним із перших законопроєкт щодо планів оборони, який вніс президент як невідкладний. Бо якось так сталося, що в нас п’ять років війна, але планів оборони немає… А яка війна, якщо ми не маємо планів оборони, в нас немає сценаріїв, яким чином ми будемо мобілізовувати і які ресурси будемо до цього залучати…” – зазначив Арахамія.

Водночас на запитання ведучої ток-шоу, коли нова влада планує законодавчо визначити збройний конфлікт на Донбасі та назвати його війною, політик відповів, що в партії “Слуга народу” та команди президента Володимира Зеленського загалом є досить чітка позиція з цього приводу.

“Багато разів президент називав Росію агресором, в цьому немає жодного сумніву”, – наголосив він.

Раніше Володимир Зеленський виключив прийняття закону, який би гарантував амністію для бойовиків самопроголошених Донецької та Луганської “народних республік”.