Військові висловили своє незадоволення тим, що воїни з ампутованими кінцівками та хронічними захворюваннями класифікуються як «обмежено придатні», тоді як генерали визнаються непридатними.

“Це нечесно й негідно!”, “Генералам — одна правда, а рядовим солдатам — інша”, “Це відвертий плювок нам в обличчя”. Так військові ЗСУ відреагували на звільнення ексголовкома Валерія Залужного та ексначальника Генштабу Сергія Шаптали з війська за станом здоров’я.

Захисники кажуть: бійці з ампутованими кінцівками та хронічними хворобами вважаються “обмежено придатними”, отже, змушені залишатись у війську, а ті, хто два роки керував армією і відповідав за сотні тисяч життів, виявились непридатними. “І де тут справедливість?! — питають вони. — Чи вона тільки для обраних?!”

“На початку повномасштабного вторгнення до війська пішло дуже багато успішних людей, — каже військовослужбовець ЗСУ Ігор Криворучко. — Я мав свій бізнес, хороші соціальні зв’язки. Моя дружина була на восьмому місяці вагітності. Але я не залишився з нею. Відправив її на евакуацію у Західну Україну, а сам пішов у військо. Тепер ми всі стали заручниками армії, бо не можемо піти на демобілізацію. Коли чуємо про якісь законодавчі ініціативи щодо відстрочки від служби, то розуміємо, що вони можуть стосуватися тільки тих, хто ще не пішов до лав Збройних сил.

Звичайним солдатам, навіть тим, хто вже більше як рік на нулі й хто має проблеми зі здоров’ям, піти з армії дуже важко. Отримати скерування на кілька тижнів лікування для того, щоб повноцінно відновитися після хвороби, неможливо.”, — розповідає Криворучко.

Військовий обурюється та зазначає, що свого часу Залужний говорив, що позвільняв багатьох генералів, бо їм було не до війни.

Як виявилося, Залужному також не до війни. Посада дипломата в розвиненій країні для нього стала значно привабливішою, ніж захист суверенітету України. Це неправильно, це аморально!