У НБУ розповіли, чого можна чекати українцям стосовно дешевих кредитів.

Так глава Національного банку України Яків Смолій прокоментував, наскільки реалістичним є завдання, що поставив уряд.

Він заявив, що для здешевлення кредитів для бізнесу та іпотечних кредитів в Україні необхідними є імплементація законів про захист прав кредиторів і проведення судової реформи.

Також він додав, що для зниження кредитних ставок необхідні якісні реєстри і відповідний доступ спеціальних реєстраторів для внесення в них змін.

“У комплексі це дасть можливість знизити вартість ресурсів для кредитування суб’єктів господарювання та іпотечного кредитування”, – зазначив глава Нацбанку.

При цьому Смолій запевнив, що “за вартістю ресурсів це абсолютно реальні цифри”.

“Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8% Маржу, яку закладають банки, знизивши існуючі ризики до 3-4%, то чисто математично можна отримати 12%. Але саме зниження облікової ставки є необхідною умовою, однак недостатнім, щоб вартість ресурсу для кредитування була на такому рівні”, – сказав голова НБУ.

За його словами, в комплексі імплементація законів про захист прав кредиторів, проведення судової реформи та якісні реєстри дозволять знизити вартість ресурсів для кредитування бізнесу та іпотечного кредитування.

Як повідомлялося раніше, Зеленський заявив про необхідність зниження ставок по кредитах в Україні. Президент поставив серйозне завдання перед новим Кабміном. На його думку, ставки по кредитах в українських банках повинні бути істотно знижені.

«Треба створити належні умови, щоб банки могли знизити ставки для кредитування бізнесу та іпотеки. Термін – до 1 жовтня 2019 року», – заявив Зеленський.

Відповідальність за цю ініціативу президент поклав на нового прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксану Маркарова та главу НБУ Якова Смолія.

У планах нового уряду – знизити вартість іпотечних кредитів до 12-13% річних. Сьогодні банки пропонують іпотеку від 20%.

Раніше голова Національного банку України Яків Смолій в одному з інтерв’ю заявив:

“Ми задекларували і дали зрозуміти ринку та усім зацікавленим сторонам, що знижуватимемо ставку у відповідності до економічних умов. Наша мета – знизити облікову ставку до 9% до кінця 2020-го та 8% до кінця 2021 року. А інфляція за цей час повинна досягти 5%.”