Тупицький ніяк не здається – відсторонений Зеленським глава КСУ подав до суду на Офіс президента. Про це ОАСК повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Як стало щойно відомо, судді Конституційного суду Олександр Тупицький та Олександр Касмінін позиваються до Окружного адміністративного суду через конкурсний відбір на посаду суддів КСУ.

Позов спрямований до Офісу президента України та конкурсної комісії для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України за квотою президента. Треті особи в позові – сам Зеленський та Конституційний суд.

“Серед вимог позову – визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії від 20 серпня 2021 року, оформлене протоколом №1, яким було вирішено затвердити оголошення про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України”, – йдеться в повідомленні суду.

Крім того, позивачі оскаржують розміщення оголошення про початок конкурсу на сайті президента і просять суд зобов’язати конкурсну комісію його відкликати. Окружний адміністративний суд вирішує питання про відкриття провадження.