За інформаційним загостренням і псевдомітингами в зв’язку зі звільненням з НБУ Олександра Бевза стоїть Петро Порошенко і заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Про це в своєму блозі на сайті “Кореспондент” пише експерт Дмитро Марунич.

Він повідомив, що в перфомансі гучного звільнення Олександра Бевза і його 7 колег проявився політичний контекст. Екс-прес-секретар Порошенка, депутат ЄС Ірина Фриз відкрито підтримала демарш Бевза, звинувативши НБУ у “втрати незалежності і втручанні в процеси НБУ зсередини і ззовні”.

“Фактично вона визнала, що за цією акцією стоїть Порошенко, а справжня мета Бевза – дискредитація президента Зеленського, який чомусь не дозволяє Порошенко далі керувати НБУ через ручну Катерину Рожкову і її людей”, – зазначив Марунич.

За його словами, згідно з уже кількома озвученими думками, в тому числі, члена ради НБУ Василя Горбаля, за останнім скандалом може стояти Катерина Рожкова, ідейно близька до Порошенка. Свого часу вона вже обіцяла колишнім співробітникам працевлаштування на хорошу зарплату в партію “Голос”, але їх туди не взяли і сама партія практично розвалюється на очах.

“Формальним приводом звільнення “команди мрії Рожкової” -керівника департаменту ліцензування Олександра Бевза та сімох його колег – була знову відсутність колегіальності. Незадоволений менеджер, як водиться, звинуватив НБУ в тому, що “регулятор далеко відійшов від стандартів”. Схожа історія в послужному списку чиновника вже мала місце. П’ять років тому він звільнився з НБУ слідом за своїм шефом – Леонідом Антоненком, якого Гонтарева попросила на вихід за лобіювання інтересів бізнесмена Котвицького в процесі виведення коштів з “Ощадбанку”, – пише Марунич.

Автор блогу впевнений, що сам Бевз став заручником чужих політичних інтересів.

“Очікувано, що Петро Порошенко періодично підключає свої медіаактиви і депутатів для підтримки Катерини Рожкової… Саме Рожкова забезпечувала прикриття схем Порошенка через НБУ після звільнення Гонтаревої, в т.ч. організовувала кредитування бізнесів Порошенка через державні, а також приватні банки країни. і найсмішніше, що в даний час Рожкова має пряме відношення до темників, за якими працюють окремі ЗМІ та дивна організація Демсокіра”, – відзначає Дмитро Марунич.

На його думку, зараз Рожкова “допомагає порошенківським дискредитувати Зеленського нібито за відсутність реформ і знищення незалежності НБУ”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.