Армія РФ на російському кордоні застосовує тактику, що найкраще відповідає її цілям, — знищення населених пунктів до основи. Це робиться з метою унеможливлення ворогу використовувати будівлі як опорні пункти, місця для вогневої підтримки або укриття. Про це повідомив військово-політичний експерт групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко, коментуючи  дії російських добровольців та знищення села Козинка у Білгородській області російською армією.Зрештою, такі дії обернуться для РФ створенням фактично смертельної зони, яка нажене тривоги у Кремлі.

«Бомбардуванням вони просто руйнують село, перетворюючи його на зруйновану місцевість», — пояснив він.

Це ускладнює рейдові операції добровольців, але не припиняє їх зовсім.

«Є приклад — село Кринки на лівому березі Херсонської області. Це село майже повністю зруйноване, стерте з поверхні землі. Проте нашим підрозділам вдалося зайняти певні позиції, організувати оборонні структури та утримувати плацдарм. Існує можливість, що РДК та легіон «Свобода Росії» так само зможуть утримувати свої позиції навіть у зруйнованих Козинках», — вважає Коваленко.

Оглядач вказує на те, що ще зарано говорити про те, наскільки далеко можуть просунутися російські добровольці. Це залежить від багатьох чинників, включаючи ресурси, якими володіють легіон «Свобода Росії» та Російський добровольчий корпус для просування вперед. Проте тепла погода сприятиме їхнім діям.

«Літо наближається. Вже скоро квітень і травень, і це означає приближення ‘зелених’ місяців. В умовах ‘зеленки’ діяти рейдами, групами з розвідувально-диверсійним функціоналом буде набагато простіше. Тому я думаю, що можна буде говорити про розширення ‘сірої зони’ з настанням літа», — зауважив гість ефіру.

Коментуючи заяви, в яких головною метою російських добровольців визначається Москва, Коваленко відзначив, що подорож до російської столиці не є головною метою цих підрозділів.

«Це не така ж ПВК ‘Вагнер’ Євгенія Пригожина. Це зовсім інший формат. Їм доводиться стикатися з опором. Тут навіть не потрібно згадувати те, що траплялося влітку 2023 року. Там не було такого опору, бо була підтримка і було збентеження. Тут же ми маємо повноцінний опір з боку російської армії, спецслужб, Росгвардії і так далі. Тому до Москви з такими ресурсами не дійти. Знову ж таки, РДК, легіон ‘Свобода Росії’ — це розвідувально-диверсійні групи, по суті. Їхнє призначення — проведення рейдових операцій. Це не такий рівень, як в армійському корпусі або загальновійськовій армії. Тому вони можуть розширювати ‘сірі зони’, але не досягати Москви», — підсумував Олександр Коваленко.

Також Олександр Коваленко вважає, що Росії критично не вистачає ресурсів, щоб повністю прикрити кордон з Україною з боку Курської, Брянської та Білгородської областей РФ. Йдеться про ділянку завдовжки 750 км, яку наразі прикриває група російських військ загалом близько 35 тисяч осіб.

«Використовується так зване угруповання прикриття кордону. Воно складається із трьох груп військ відповідних областей. Це група військ ‘Бєлгород’, група військ ‘Курськ’ та ГВ ‘Брянськ’. Загальна чисельність угруповання — близько 35 тисяч осіб. Приблизно тисяча людей перебуває в резерві. Найчисленніша — це група військ ‘Бєлгород’: 17,5 тисяч особового складу. Може здаватися на перший погляд, що це досить серйозне угруповання, але насправді ні, абсолютно. Оскільки ми говоримо про кордон завдовжки понад 750 км, який на сьогодні контролюється з української сторони кордону з Росією. І саме на ці понад 750 км має бути пропорційно, рівномірно розподілено цю кількість особового складу цих угруповань», — розповів гість ефіру.

Коваленко нагадав, що, наприклад, для наступу на місто Авдіївка на Донеччині Росія використала в кілька разів більше військових: 120 тисяч осіб на площу близько 29 квадратних кілометрів.

«З цього ми можемо зробити відповідний висновок, що цих груп військ просто критично не вистачає для того, щоб повністю закрити весь кордон з Україною. А чому? Тому що основна маса військ перебуває в Україні — на тимчасово окупованих територіях, у зоні бойових дій», — додав Олександр Коваленко.