Головна мета російських окупаційних військ полягає в тому, щоб повністю прийняти під свій контроль Авдіївський оборонний вузол. Саме цей вузол надає ЗСУ можливість ефективного контролю над інфраструктурою окупантів у Донецькій агломерації. Що нещодавно було в чергове наочно продемонстровано ударом по ешелону з паливно-мастильними матеріалами в Будьонівському районі окупованого Донецька. Про це сьогодні, 4 листопада, заявив військовий експерт Дмитро Снєгірьов у прямому ефірі українського телеканалу.

Він пояснює, що окупанти прагнуть прорвати позиції Збройних сил України на флангах Авдіївки, замкнувши оточення в районі населеного пункту Ласточкине.

“Усі повідомлення про те, що бої ведуться безпосередньо на території Авдіївського коксохімічного комбінату, не відповідають дійсності. Це елемент інформаційно-психологічної операції російських спецслужб… Є спроби [росіян] прорватися до лінії залізниці. Але знову-таки внаслідок успішного характеру контрбатарейної боротьби й головне — передислокації оперативних резервів Збройних сил України ситуація контрольована”, — заявив Снєгірьов.

Водночас він називає важкою ситуацію в районі Степового і зазначає, що окупанти перекинули під Авдіївку з дуже важливого для них Лиманського напрямку підрозділи другої загальновійськової армії.

“Що свідчить знов-таки про бажання окупантів розв’язати питання повного контролю за Авдіївським оборонним вузлом”, — констатує військовий експерт.

Він також звертає увагу на величезні втрати росіян під Авдіївкою: за оцінками західних розвідок, близько 6,5 тис. військових. Снєгірьов зазначив, що навіть самі окупанти змушені визнавати це.

Відомо, що зараз армія загарбників накопичує сили для нових масштабних атак з метою оточення Авдіївки.
В ефірі національного телемарафону речник 110 окремої механізованої бригади Антон Коцуконь повідомив, що ЗСУ спостерігають перегрупування росіян. Він пояснив, що за час штурмів з 10 жовтня окупанти зазнали серйозних втрат і тепер змушені накопичувати сили.

Попри перегрупування, додав Коцуконь, росіяни продовжують щодня наступати на всіх ділянках навколо міста.

«Стали використовувати менше бронетехніки, кидають малі групи. Тут зосереджено близько 40 000 росіян, ми знищили вже як мінімум 5000 та понад 120 одиниць техніки», — розповів речник.

За словами військового, що армія РФ має в резерві великі сили, а тому може дозволити собі такі втрати.

«Це поля смерті для росіян, тіла лежать у посадках у величезній кількості. Головна проблема в тому, що їх дуже багато, вони не шкодують своїх людей, це глобальна проблема», – підсумував Коцуконь.

Про те, що російсько-окупаційні війська готуються до серії великих штурмів поблизу міста Авдіївка Донецької області, для чого нині зосереджують поруч живу силу та техніку також повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики цитують слова одного з українських військових оглядачів, який заявив, що російські війська швидко будують укріплення в тилових районах поблизу напрямків передбачуваного наступу в районі Авдіївки, щоб швидше ввести резерви в бій.

Українські посадовці та російські джерела повідомили, що російські сили готуються до третьої серії великих штурмів поблизу Авдіївки.

Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш стверджував, що окупанти зосереджують живу силу й техніку для третього масованого наступу на Авдіївку та що окупанти, ймовірно, зосередять свої наступальні дії на Авдіївському коксохімічному заводі на півночі міста.

Один із російських військових блогерів заявляв, що російські війська поблизу Авдіївки проводять тактичне перегрупування, й аналогічно виділив Авдіївський коксохім як об’єкт потенційних майбутніх наступальних операцій росії.

Барабаш заявляв, що російські війська відновлять більш масштабні наступальні операції, коли земля підсохне після сильного дощу, який був протягом кількох останніх днів.