Народний депутат України від фракції "Самопоміч" Семен Семенченко поїхав у Грузію з дипломатичним паспортом із порушенням правил, оскільки це не було відрядженням. Про це у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Вона опублікувала відповідь голови парламенту Андрія Парубія на її запит щодо поїздки Семенченка. У ній ідеться, що депутат не інформував про це секретаріат Верховної Ради, а парламент не спрямовував його у відрядження до Грузії.

За словами Геращенко, правила використання дипломатичного паспорта дозволяють приймати цей документ лише в офіційних відрядженнях, а не у приватних поїздках.

"Звертаюся до колег – народних депутатів: у приватні поїздки в Чехію, Грузію та інші країни беріть, будь ласка, звичайний закордонний біометричний паспорт. Благо, є безвізовий режим… Не варто поліцейським у європейських столицях чи інших містах тикати в ніс дипломатичний паспорт, це незаконно і нечесно", – написала вона.

Варто нагадати, що після другого туру президентських виборів у Грузії, який відбувся 28 листопада і завершився перемогою провладного кандидата Саломе Зурабішвілі, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав громадян вийти з протестами і вимагати анулювати результати виборів. Об'єднана грузинська опозиція на мітингу 2 грудня висунула вимогу оголосити вибори недійсними.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Міністерство внутрішніх справ Грузії 2 грудня провело спеціальну операцію, під час якої було затримано шістьох громадян України й одного громадянина Грузії. За даними грузинських силовиків, розслідування триває за 3 ч. і ч. 6 ст. 236 Кримінального кодексу Грузії (протиправне придбання та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв групою осіб).

МВС і Служба держбезпеки країни з'ясовують, чи залучено затриманих у "поточні політичні процеси у країні".

Цього дня голова Соціалістичної партії України Ілля Кива повідомив у Facebook, що Семенченка затримали у Грузії і що він нібито уникнув арешту, використовуючи "дипломатичний паспорт". Як заявив у Facebook позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков, нардеп "втравив" українців у дипломатичний скандал, а сам утік".

Сам Семенченко 3 грудня спростував інформацію про своє затримання у Грузії.

Прокуратура Грузії офіційно висунула обвинувачення шістьом громадянам України, яких було затримано у Тбілісі. Українців узяли під варту 4 грудня.