Україна має високі шанси на отримання чергового траншу МВФ, і Києву вдалося досягти суттєвого прогресу в переговорах з Фондом.

Про це в коментарі “Апострофу” заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Офіс президента, Кабмін і МВФ продовжують випромінювати оптимізм, попри те, що кредитну програму stand by (по ній Україна могла отримати 5 млрд доларів) поставлено на паузу.

Перший і поки що останній кредит в рамках stand by в розмірі 2,1 млрд доларів Україна отримала влітку 2020-го. До кінця року планувалося надходження ще двох траншів по 700 мільйонів. Київ їх не дочекався, бо у Фонду виникли претензії з приводу корупції, судової реформи та незалежності НБУ. У лютому 2021 по закінченні роботи чергової місії МВФ стало зрозуміло, що грошей найближчим часом ми не отримаємо.

В Офісі президента запевнили, що влада змогла виконати роботу над помилками, і тепер розраховує на відновлення кредитної програми.

“Шанси на отримання траншу оцінюю як високі. Умовно кажучи, більше 50%, що транш дадуть. Такий прогноз, в тому числі, ґрунтується на прогресі, якого вдалося досягти в переговорах з Фондом. За всіма трьома гілками (НБУ, Мінфін, судова і антикорупційна система) є результати. Зроблено кроки на подальше зміцнення незалежності Нацбанку. По Мінфіну йдуть технічні консультації про параметри майбутнього бюджету. В питаннях судової реформи та антикорупційної політики – тут м’яч на боці парламенту, який повинен проголосувати ряд необхідних законопроектів”, – зазначив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

У МВФ бачать прогрес, але чи будуть гроші, поки не кажуть.

“Ми продовжуємо перебувати, я б сказав, у тісній взаємодії з українською владою щодо прогресу в напрямі завершення цього першого огляду (програми МВФ – ред.). Це означає, що ми ведемо дискусії про імплементацію політичного курсу і реформ за цією програмою”, – заявив днями директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.