Президент України Володимир Зеленський і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі за підсумками зустрічі в Києві говорили про вступ до НАТО та безпеку обох країн, а також про двосторонні відносини.

Зеленський підкреслив, що ця поїздка Зурабішвілі до Києва – перший офіційний візит президента Грузії за останні 15 років.

Зурабішвілі зазначила, що відносини двох країн нормалізуються, хоча і “певний час був втрачений”.

“У нас є спільні цілі – деокупація, ЄС та НАТО, зростання міжрегіонального співробітництва. Деокупація – це біль наших країн, шкода й виклик”, – підкреслила президентка Грузії.

Вона додала, що Київ і Тбілісі “на шляху до НАТО досягли дуже великого успіху в напрямі сумісності, що підтвердив саміт Альянсу 14 червня, на якому було підтверджено політику відкритих дверей”.

“Наше завдання на шляху інтеграції [в НАТО] – посилити співробітництво, особливо у сфері кібербезпеки та безпеки Чорноморського регіону”, – сказала Зурабішвілі.

Зеленський теж говорив, що безпека в Чорноморському регіоні – одне з головних завдань України та партнерів.

“Чорне море має бути безпечною акваторією, вільною для торгівлі та судноплавства. Ми прагнемо посилити взаємодію між нашими країнами, флотами держав-партнерів у Чорному морі. Активно працюємо над реалізацією цієї ініціативи з Грузією та іншими сусідами, і я сподіваюся, незабаром побачимо конкретний прогрес”, – додав він.

Разом із тим, президент Грузії Саломе Зурабішвілі повідомила, що Україна і Грузія відновили нормальні відносини після скандалу з призначенням у Києві Міхеїла Саакашвілі з подальшим відкликанням грузинського посла з України.

За її словами, президенти України і Грузії повинні обережно ставитися до відносин між країнами.

“23 квітня 2020 року я висловила жаль через проблеми в наших відносинах. І коли ми відзначатимемо в Грузії День незалежності, я не хочу, щоб він завершився без висловлення підтримки Україні і на знак солідарності потрібно швидше повернути посла до України… Наші відносини повертаються до норми, яка заснована на двох головних принципах, а саме віковій дружбі народів і підтримці суверенітету і територіальної цілісності між країнами”, – сказала Зурабішвілі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.