На Бахмутському напрямку продовжуються позиційні бої. Там просуваються Збройні Сили України.

Про це 24 Каналу заявив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. Він зауважив, що у порівнянні з ворогом українська армія не придумує собі “легенди”.

“Наше просування – це не якийсь миттєвий “прорив”, як це було на Харківщині. Це зараз педантична робота. Там, де ми можемо це робити”, – сказав Череватий.

Адже ЗСУ не мають такої переваги у силах та засобах, проте мають досвід та “оперативну наглість”. Українські захисники користуються тим, що росіяни перегруповуються, змінюють свої підрозділи, і там, де є можливість, контратакують ворога.

Робимо, прораховуючи максимально всі наслідки. Тому нам і вдавалося за попередні 2 тижні просуватися від декількох сотень метрів до півтора – два кілометри в рамках оборонної операції, контратакуючи нашого ворога,
– додав речник Східного угруповання ЗСУ.

Б’ючи ворога та просуваючись, щодня та щотижня ЗСУ проводять системний аналіз. В українській армії дуже ретельно розбирають кожен бій та навіть кожну мікрооперацію.

“Ми постійно переважаємо ворога саме в тому, що ми дуже застосовуємо елементи, що в НАТО називаються “smart defence” – розумної оборони. Щоби кожен елемент того, що в нас є – зброї, оснащення чи навчених людей, щоби він максимально давав ефект на полі бою”, – наголосив Сергій Череватий.

Динаміка боїв у Бахмуті була колосальною. Збройні Сили України довгий час там перебували в обороні й дуже системно її будували. Це й дозволило українським захисниками протриматися там 10 місяців.

“Там були 20 кілометрів майже різного типу траншейних споруд, 15 тисяч метрів різних загороджень типу колючого дроту. 188 чи 200 тільки металевих їжаків було навколо Бахмута”, – розповів речник Східного угруповання ЗСУ.

Нині окупанти переходять на багатьох етапах до оборони й намагаються також будувати фортифікаційні споруди. Проте українська армія заважає їм це робити.

Раніше речник Сил оборони України Східного напрямку полковник Сергій Череватий повідомляв, що за добу українські захисники у напрямку Бахмута просунулися на 1400 метрів. Мовиться про декілька ділянок фронту.

Бої на сході України — переважно позиційні. Російським окупаційним військам не вистачає сил для активних наступальних дій на окремих напрямках. Але вони намагаються проводити їх на Лиманському, Авдіївському напрямках та у Мар’їнці.

Про це сьогодні, 11 червня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Він наголосив, що водночас у Бахмуті ЗСУ займають флангові позиції на півночі та півдні та “повільно, але впевнено просуваються вперед”.

“Там є висоти, отже, можна використовувати артилерію для завдання ударів по підрозділах ворога, який перебуває всередині. Тим більше, що більш досвідчені як штурмова піхота “вагнерівці” спочатку залишили ці флангові позиції, і наші їх почали займати… У самому місті “вагнерівців” замінили здебільшого на “ДНРівців,” які базову оборону розміщують навколо Бахмута, <…> окремі підрозділи — в центрі й далі на захід. Бо там все розбито: дуже складно й займати якісь оборонні місця, споруди, й взагалі будувати рубежі. Тому тут з нашого боку — зусилля тепер уже контратакуючого характеру й призводить до успіхів і просування такого роду”, — окреслив Романенко ситуацію.