Окупанти намагаються чинити “відчайдушний опір” наступу українських військ на Бахмутському напрямку. Для цього під прикриттям артилерії та авіації росіяни стягують резерви, але це не заважає ЗСУ тіснити ворога на підступах до Бахмута.

Про це повідомля командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

За словами генерала, обстановка в смузі відповідальності Східного угруповання військ залишається напруженою.

Українські військові ведуть наступальні дії на окремих напрямках, займаючи панівні висоти, лісосмуги з метою поступового витіснення ворога з підступів до Бахмута.

“Розуміючи це, ворожі підрозділи чинять відчайдушний опір”, – каже Сирський.

Попри наступ ЗСУ на півдні та втрату території і населених пунктів на цьому напрямку, противник продовжує переміщувати окремі найбільш боєздатні частини на Бахмутський напрямок, поєднуючи ці дії з потужним артилерійським вогнем та ударами штурмової і армійської авіації по позиціях українських військ.

Як розповів Сирський, окупанти стабільно втрачають техніку під Бахмутом. Зокрема, генерал показав відео, як артилерія 28 ОМБр на Бахмутському напрямку знищує дві одиниці ворожої техніки.

“Коригування вогню велося з квадрокоптера Mavic 3T”, – зазначив Сирський.

ЗСУ продовжують рух на всіх напрямках, задіяних у наступі. Наразі ЗСУ відсунули ворога на відстань близько кілометра.

Як розповів представник Генштабу ЗСУ Олексій Громов на брифінгу 15 червня, ЗСУ рухаються на Бахмутському напрямку на флангах, а росіяни стоять в обороні, оскільки “на більше “друга армія світу” не здатна”.

Водночас бої за місто Мар’їнка Донецької області для російської окупаційної армії на даному етапі ведення війни мають не стратегічне, а пропагандистське значення. Про це сьогодні, 16 червня сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

“На мій погляд, тут більше військово-політичний підхід у здійсненні боїв та спробах захопити Мар’їнку. Тобто там Силами оборони України контролюється західна частина невелика. Через це противник хоче політично показати, що захоплені Соледар і Бахмут, з їхньої точки зору пропагандистської, і треба додати щось нове в цих умовах, і було б добре, щоб це була Мар’їнка”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Романенко зазначив, що для захоплення Мар’їнки направлені загони “кадировців”, які належать до легкої піхоти.

“У них немає навичок боїв штурмової піхоти, як у “Вагнера”, наприклад. І там більше знову-таки заяв Кадирова на противагу Пригожину про те, що його “Ахмад” може замінити будь-де будь-кого й досягти результатів. Тобто тут більше пропагандистська, оскільки в такій ситуації, з такими підходами військових результатів вони не досягли на поточний момент. І я думаю, що їм це і не вдасться надалі”, — вважає експерт

РФ, як і раніше, зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках — протягом минулої доби відбулося понад 30 бойових зіткнень.

Водночас Москва боїться наступу Збройних сил України. Тому російські пропагандисти намагаються якомога активніше розповідати про те, як все “погано”, що контрнаступ ЗСУ “провалився”, українську техніку “знищено”, а особовий склад “сильно постраждав”. Про це сказав російський опозиціонер і адвокат Марк Фейгін.

“Тут великого аналізу не потрібно, щоб зрозуміти, що, звичайно, Москва боїться наступу [ЗСУ]. Це точно. Вона намагається на випередження розповідати, як усе “погано”, що контрнаступ “провалився”, техніку “знищено”, особовий склад ЗСУ сильно “постраждав”. Тому, мовляв, давайте сідати за стіл переговорів”, — сказав Фейгін. 

Також він звернув увагу на важливу тезу, яка лунає з вуст офіційних осіб України про те, що справжній наступ ще не розпочинався.

“Було заявлено, що з 12-ти бригад, які створені для контрнаступу, задіяні, в кращому випадку, три. Якщо дійсно дев’ять перебувають у резерві, то це значна кількість резервів, які є і будуть використані. І, звичайно, на наступному етапі дадуть більш відчутний результат”, — резюмував Фейгін в ефірі телеканалу FREEДОМ