На південнобузькому напрямку обстановка в операційній зоні для ЗСУ не є легкою, однак вони тримають ситуацію під контролем. Такою інформацією поділилися в ОК “Південь”. На місці наявні досить потужні сили ворога.

Ці дані підтверджують в Генштабі, підкреслюючи, що на цьому напрямку ворог зосереджує свої основні зусилля на недопущення просування наших військ. Вживає заходів для поповнення втрат.

Водночас динаміка розвитку подій досить швидка, оскільки росіяни переміщуються, реагуючи на наші війська. Про це 24 каналу розповіла керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталя Гуменюк.

Вони намагаються підтягувати сили, маневрувати своїми резервами, реагуючи на наші наступальні дії, їх досить багато, у них ще є техніка. Ми це усе усвідомлюємо. Тому ситуація досить складна, але вона контролюється силами оборони Півдня України. І, відповідно, наступальні дії йдуть за нашим сценарієм,– наголосила Гуменюк.

Водночас станом на зараз є й хороші новини з фронту. Як знову ж таки розказала речниця ОК “Південь” Наталя Гуменюк, Збройні Сили України прорвали першу лінію оборони ворога на Херсонщині, а окупанти почали тікати з поля бою. Українські захисники закликають росіян скласти зброю – так буде краще для них самих.

За її словами, в контексті останніх подій на поки що окупованій Херсонщині, загарбникам варто взагалі нічого не робити, а просто дочекатися ЗСУ.

Навіть в українському полоні їм буде краще, ніж там, куди їх відправляють командири,– констатувала вона.

Наталя Гуменюк наголосила, що українські сили допоможуть росіянам знайти шлях, щоб масово залишити правобережжя регіону. Щодо військової техніки, яку вони, можливо, хотіли б забрати із собою, речниця ОК “Південь” додала – вона росіянам не знадобиться і на лівому березі. Усе що буде їм потрібно – це легка валіза та шлях додому.

А от український політолог Олександр Коваленко попереджає та закликає щодо ситуації на Херсонщині не використовувати зайву браваду та ура-патріотичні ретрансляції типу “Херсон звільнимо за 3 дні”!

Так, у Херсонській області відкрилося вікно операційних можливостей ЗСУ. І це чудово. Але щоб не розчаруватися, слід розуміти, про що йдеться.

Контрнаступ ЗСУ на Херсонському плацдармі ми можемо спостерігати фактично з кінця весни. Але слід розуміти, що сучасний контрнаступ це не генерал на білому коні з шашкою наголо, що веде тисячі солдатів вмирати стрункою шеренгою.

ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну обрали оборонну тактику ведення бойових дій, чим забезпечили високу стійкість перед натиском противника. По суті, 80% БД в обороні, 20% – це контрнаступ.

При цьому контрнаступ не здійснюється будь-де або по всій лінії фронту або ще якось, що там хто собі уявляє. Він проводиться на ділянках фронту, де підрозділи та позиції противника найбільш ослаблені.

Наприклад, на початку літа один з таких контрнаступів дозволив ЗСУ закріпитися на правому березі Інгульця і ​​зайняти дуже вигідний плацдарм. Потім пішло вичікування та послідовне виснаження противника для створення умов.

Контрнаступи можуть мати ефект каскаду, як це було на північному плацдармі, коли не витримавши методичного натиску ЗСУ РВВ втекли з Київської, Чернігівської та Сумської областей.

А тому, без шапкозакидання. Все йде своєю чергою і кульмінація знищення об’єктів РВВ на Херсонщині була прелюдією. А ось що буде за прелюдією, дивимося дуже уважно.

І головне. Причому найголовніше. Тільки офіційні джерела повинні сприйматися вами як ті, що заслуговують на довіру. Решта – це рівень домислів і чуток.