Російські окупаційні війська продовжують спроби прорвати українську оборону в Харківській області.  Командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів АХІЛЛЕС 92-ї окремої штурмової бригади імені Кошового Отамана Івана Сірка, що воює на півночі Харківщини, Юрій Федоренко, розповів чи можна було все ж зупинити окупантів на самому кордоні та як ворог сам загнав себе у велику пастку.

«За моїм переконанням ніяк не можна було уникнути наступу росіян, адже якщо подитись на карту, то деякі населені пункти на кордоні вже знаходились в напівоточенні. Зробити так, щоб противник не перетнув лінію державного кордону, повним чином тримати населений пункт, з точки зору особового складу — недоцільно.», — розповідає Юрій Федоренко.

За словами військового, зрозуміло, що росіяни змогли прорватись через державний кордон, але наразі по противнику проводиться максимальне вогневе ураження, щоб зупинити ворога.

«Ми вже дуже близькі до того, щоб стабілізувати ситуацію.». — наголосив командир батальйону.

За словами військового, зараз РФ користується ситуацією і нинішнім «вікном можливостей». Ворог хоче розтягнути сили і засоби Сил оборони, а для цього потрібно було відкрити ще один напрямок. Та чи не зажене армія РФ себе таким чином у пастку?

«Які цілі та завдання він перед собою ставив? Вони усвідомлюють, що повною мірою вийти на адміністративні межі Харкова їм не вдасться. Цього не можна буде зробити, тому що сил і засобів у них для цього недостатньо. Але перевірити лінію оборони, зрозуміти, де є слабкі ділянки, максимально наростити свою присутність для того, щоб Сили оборони були змушені утримувати тут серйозне угруповання сил і засобів, – це для противника важливо, він це намагається виконати», – підкреслив військовий.